2018 m. sausio 23 d.
Kontrolinės rungtynės
Antalija
FC Dynamo Moscow
0 : 0
FC Stumbras
0
Įvarčiai
0
Apžvalga

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį į Antaliją atskridę Lietuvos taurės laimėtojai Kauno „Stumbro“ futbolininkai jau šiandien sužais pirmas kontrolines rungtynes. Varžovas – gerai žinomas klubas iš Rusijos Maskvos „Dinamo“, kuriame anksčiau dirbo dabartinis „Stumbro“ vyriausias treneris Mariano Barreto.

Rusijos „Premier“ lygoje rungtyniaujanti ekipa per savo istoriją yra iškovojusi daugybę titulų, tačiau vietiniame čempionate šiuo metu užima 12 vietą. Tiesa, prieš žiemos pertrauką maskviečiai iškovojo dvi pergales iš eilės rezultatu 2:0 namuose įveikę ir „Rostov“, ir „Anži“.

Kurį laiką „Dinamo“ ekipoje dirbo ir Kauno ekipos vairininkas M. Barreto. Čia jis 2005 – 2006 m. sezone buvo Jurijaus Sjomino asistentas.

Turkijoje „Dinamo“ stovyklauja jau antrą savaitę ir tai bus antrosios kontrolinės Rusijos klubo rungtynės šioje šalyje. Prieš savaitę šios dienos „Stumbro“ varžovai rezultatu 1:0 įveikė Rumunijos klubą „Gaz-Metan“. Šiame mače „Dinamo“ per pertrauką pakeitė praktiškai visą sudėtį. Po rungtynių su lietuviais „Dinamo“ jau rytoj sugrįš į gimtinę.

Rusijos ekipos garbę gina nemažai žinomų futbolininkų. Viena garsiausių – Pavelas Pogrebniakas. 34 metų puolėjas yra žaidęs ne tik stipriausiuose Rusijos klubuose bei šalies rinktinėje, bet ir Anglijos ir Vokietijos čempionatuose. Tiesa, dabar jo vaidmuo komandoje tėra labiau epizodinis.

Iš įdomesnių žaidėjų būtinai reikėtų paminėti Bosnijos rinktinės gynėją Tonį Sunjičių, kuris iki praėjusių metų sėkmingai žaidė Vokietijos „Stuttgart“ klube, turi ir Italijos „Serie A“ patirties. Dar įspūdingesnis Konstantino Raucho CV – krašto gynėjas Vokietijos „Bundeslygoje“ yra sužaidęs per 200 rungtynių ir į Rusiją sugrįžo tik praėjusiais metais. Jis gina ir nacionalinės Rusijos rinktinės garbę.

Pajėgių žaidėjų „Dinamo“ turi visose grandyse, tad šios rungtynės su pajėgiu varžovu jaunai „Stumbro“ komandai bus itin naudingos.

Skirtingai nei „Dinamo“, dabartinė „Stumbro“ sportinė forma yra gerokai prastesnė. Kauniečiai pasirengimą naujajam sezonui pradėjo sausio viduryje, o Antalijoje surengė vos vieną treniruotę. Tik šią naktį prie komandos prisijungė gynėjas Rimvydas Sadauskas, kuris prieš tai buvo Lietuvos U-21 rinktinės dispozicijoje Kipre ir į Antaliją skrido su dviem persėdimais.

Vos kartą su komanda šiemet treniravosi ir Alexandre‘as Kore, kuris prie kolektyvo prisijungė Stambulo oro uoste. Tik šią naktį į „Stumbro“ stovyklą atvyks ir šiose rungtynėse tikrai nežais saugas Levanas Matčarašvilis, kurio laukia mačas Gruzijos U-21 rinktinės sudėtyje.

Antalijoje prie „Stumbro“ jau prisijungė keletas peržiūroje dalyvaujančių legionierių apie kuriuos informuosime vėliau.

Rungtynės su „Dinamo“ klubu šiandien prasidės 16 val. Lietuvos laiku. Jos bus tiesiogiai transliuojamos internetu. Nuoroda pasidalinsime socialiniame tinkle Facebook.com/fcstumbras prieš pat rungtynes.