2018 m. vasario 24 d.
A lyga 1 turas
Marijampolės ARVI maniežas
FK Sūduva
2 : 0
FC Stumbras
2
Įvarčiai
0
10
Smūgiai
6
4
Smūgiai į vartų plotą
0
5
Kampiniai
3
1
Nuošalės
1
2
Geltonos kortelės
1
0
Raudonos kortelės
0
Apžvalga

Šeštadienį naująjį Lietuvos futbolo A lygos sezoną pradėjo Kauno „Stumbro“ futbolininkai, kurie po atkaklios kovos išvykoje rezultatu 0:2 (0:2) nusileido Marijampolės „Sūduvai“. Abu įvarčiai buvo pelnyti antroje rungtynių pusėje.

Šeimininkų starto vienuolikėje pasirodė net 10 praėjusio sezono žaidėjų, vieninteliu Lietuvos čempionato debiutantu, mačą pradėjusiu nuo pat pirmo teisėjo švilpuko, buvo saugas iš Senegalo Alassane N’Diaye. Savo ruožtu kauniečių ekipoje tokiu buvo taip pat tik vienas futbolininkas – Kuagica Davidas, kadangi Lukas Čerkauskas į Laikinosios sostinės klubą grįžo po pertraukos.

Panašu, kad „Stumbro“ vartininkui Rodrigo Josviaki „Arvi“ arenos maniežas nėra pati maloniausia vieta žaisti. Vartų sargas iš Brazilijos susitikimą pradėjo keletą kartų suklysdamas pavojingose situacijose, laimei, įvarčių pavyko išvengti.

Sykį vartininkui nesėkmingai išmušus kamuolį, Andro Švljuga jį buvo benukreipiąs į tuščius vartus, tačiau kamuolio skriejimo trajektorijoje buvęs „Stumbro“ žaidėjas apsigynė ir išgelbėjo komandą nuo įvarčio. Per pirmas 45 minutes šeimininkai buvo arčiau tikslo, tačiau problemas prie savų vartų dažniausiai susikurdavo patys kauniečiai.

Antrąjį kėlinį „Stumbras“ pradėjo drąsiai ir sužaidus dešimt minučių po puikaus išėjimo į ataką Jardelis Nazare aplenkė varžovą, pirmasis pasiekė kamuolį ir buvo nugriautas baudos aikštelėje. Nepaisant visų „Stumbro“ žaidėjų protestų teisėjas Robertas Valikonis nesiryžo skirti 11 metrų baudinio į „Sūduvos“ vartus.

Deja, jau po kelių minučių viskas apsivertė aukštyn kojomis. 57-ąją minutę po perdavimo iš krašto baudos aikštelėje sėkmingai sužaidė Karolis Laukžemis, pasiuntęs kamuolį į vartus – 0:1.

Kauniečiai netrukus atliko keletą keitimų siekdami sustiprinti žaidimą puolime. Tiek Levanas Matčarašvilis, tiek ir Kgaogelo Sekgota aktyviai įsitraukė į žaidimą ir kuriam laikui „Stumbras“ užgulė varžovų vartus bei atliko keletą pavojingų smūgių.

Nepaisant to, 80-ąją minutę šalies čempionai dar kartą pademonstravo savo meistriškumą, kai iš baudos aikštelės prieigų puikiu smūgiu R. Josviaki nuginklavo Gersonas Acevedo – 0:2.

Tiesa, bent jau šansą sušvelninti rezultatą „Stumbras“ tiesiog privalėjo turėti – paskutinę pridėto laiko minutę itin neapdairiai baudos aikštelėje sužaidė šeimininkų gynėjas, kuris kovoje dėl pozicijos labiau nei akivaizdžiai pažeidė taisykles prieš savo oponentą. Dideliam „Stumbro“ pasipiktinimui, R. Valikonis ir šiame epizode taisyklių pažeidimo neįžvelgė bei 11 metrų baudinio neskyrė.

Rungtynes 2:0 laimėjo „Sūduva“, tačiau „Stumbro“ pasirodymas šiame susitikime turėtų nuteikti kur kas geriau. Vaizdas aikštėje visiškai nepriminė to, kas prieš savaitę vyko Supertaurės mačo metu.

Komandų sudėtys
FK Sūduva
Startinė sudėtis
Atsarginiai žaidėjai
FC Stumbras
Startinė sudėtis
Atsarginiai žaidėjai
Rungtynių eiga
FK Sūduva
FC Stumbras
Rungtynių pradžia
Finalinis švilpukas