2017 m. birželio 14 d.
A Lyga 15 turas
Kauno Dariaus ir Girėno stadionas
FC Stumbras
0 : 0
FK Trakai
0
Įvarčiai
0
1
Smūgiai
4
0
Smūgiai į vartų plotą
0
2
Kampiniai
4
3
Nuošalės
1
1
Geltonos kortelės
2
0
Raudonos kortelės
0
Apžvalga

Kaune Lietuvos vicečempionų „Trakų“ žaidimas vėl priminė sezono pradžioje matytą vaizdą. Nepaisant turėtos teritorinės persvaros, riteriai nesugebėjo svečiuose rimčiau pagrasinti labai organizuotai rungtyniavusio Kauno „Stumbro“ vartams ir vos išnešė sveiką kailį – 0:0.

Mariano Barreto auklėtiniai taip nepralaimėtų rungtynių seriją A lygoje pratęsė iki penkių.

Pergalės atveju vicečempionai galėjo bent trumpam pakilti į antrąją vietą, tačiau po šių lygiųjų atsilikimą nuo rungtynėmis mažiau sužaidusios Marijampolės „Sūduvos“ sumažino iki minimumo. Tuo tarpu „Stumbras“ turnyro lentelėje pasivijo ir dėl geresnio tarpusavio rungtynių rezultato aplenkė taip pat vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusią „Jonavą“.

Atsargiai bet kovingai pradėjusios rungtynes komandos pirmuosius pavojingesnius momentus sukūrė tik įpusėjus pirmajam kėliniui, kai po gražaus ir techniško Oscaro smūgio „Trakai“ privertė į žaidimą įsijungti vartininką Rodrigo Josviakį.

Nors riteriai daugiau kontroliavo kamuolį, tačiau pavojingesnius momentus iki pertraukos sukūrė „Stumbras“. Sužaidus pusvalandį, nepasižymintis ūgiu Levanas Matčarašvilis laimėjo oro dvikovą tarp dviejų varžovų, bet galva mušė šalia skersinio.

Kėlinio pabaigoje gruzinas griebėsi už galvos, kai po aštraus Jardelio Nazare perdavimo link tolimo virpsto krisdamas nepasiekė kamuolio, kurį galėjo nukreipti į tuščia vartų kampą.

Prieš pat pertrauką varžovų vartininką jaudintis privertė ir „Trakai“, bet į baudos aikštelę įsiveržusio Almos Wakili stiprus smūgis buvo šiek tiek netikslus. Apsidrausdamas R.Josviakis kamuolį palydėjo šuoliu.

Pirmajame kėlinyje svečiams teko atlikti ir priverstinį keitimą, nes mačo tęsti nebegalėjo traumą patyręs Aleksandras Byčenokas. Jį pakeitė Michailas Šyška.

Antrąją dvikovos pusę „Trakai“ pradėjo aktyviau, tačiau „Stumbras“ gynėsi didelėmis pajėgomis. Sykį į vartininką nestipriu smūgiu mušė Deividas Česnauskis, vėliau M.Šyška šovė aukštai virš vartų.

Kitoje aikštės pusėje riterių vartininkui Ignui Plūkui teko paplušėti tik atremiant Fabio Lopezo pavojingai užsuktą perdavimą nuo kampinio gairelės, visi kiti kauniečių bandymai surengti greitas atakas buvo netikslūs.

Norėdamas pagyvinti riterių atakas, Olegas Vasilenka į aikštę metė Jurijų Mamajevą. Tai pasiteisino, svečiai įsikūrė varžovų aikštės pusėje, bet itin didelio pavojaus svečiams sukurti nesisekė. Sykį „Stumbro“ vartams pagrasino tik akylai iki tol gynėjų prižiūrėtas Maksimas Maksimovas, trumpam paliktas laisvas ir smūgiu iš baudos aikštelės prieigų kamuolį pasiuntęs visiškai šalia virpsto.

Žiūrovų plojimų susilaukė pirmą kartą sezone aikštėje po keitimo pasirodęs kaunietis Nauris Petkevičius, išsigydęs sunkią traumą.

Svečių bandymai surengti paskutinį šturmą buvo bevaisiai, „Stumbro“ gynėjai žaidė užtikrintai ir be klaidų, o kauniečių kontratakos buvo gerokai aštresnės. Kelių iš jų smaigalyje atsidūrė Jardelis Nazare, tačiau vietoje smūgio į vartus abu kartus pasirinko perdavimus, o tai nepasiteisino.

Savo nusivylimą rezultatu trakiškiai palydėjo priekaištais tiek varžovams, tiek arbitrui. Kilusios aistros iš karto numalšintos geltonomis kortelėmis.

Kitas rungtynes kauniečiai žais namuose antradienį 20 val. su „Kauno Žalgiriu“.

Komandų sudėtys
FC Stumbras
Startinė sudėtis
Atsarginiai žaidėjai
FK Trakai
Startinė sudėtis
Atsarginiai žaidėjai
Rungtynių eiga
FC Stumbras
FK Trakai
Rungtynių pradžia
Finalinis švilpukas