A lygos 12 turo rinktinėje – L. Villela ir L. Mačarašvilis


2019 m. gegužės 28 d.

alyga.lt

Lietuvos futbolo A lyga paskelbė 12-ojo turo rinktinę, kurioje keturi žaidėjai atsidūrė pirmą kartą.

Ivanas Kardumas (Marijampolės „Sūduva“): Nieko nepridursi – tai buvo įspūdingiausias vartininko pasirodymas šio sezono A lygos rungtynių metu. Atremti du 11 metrų baudiniai, išlaikyti „sausi“ vartai ir net 313 „InStat“ naudingumo balų rodiklis garantavo I. Kardumui poziciją turo rinktinėje, į kurią kroatas buvo išrinktas trečią kartą.

Andrejus Karvackis („Panevėžys“): Dviem tolimais smūgiais Pirmos lygos lemiamose rungtynėse driokstelėjęs ir į A lygą „Panevėžį“ atvedęs ukrainietis vis geresniu žaidimu išsiskiria ir šalies čempionate. A. Karvackis antrose rungtynėse iš eilės atliko rezultatyvų perdavimą bei perėmė net 10 kamuolių iš varžovų.

Semiras Kerla (Marijampolės „Sūduva“): Dar vienas puikus šio vidurio gynėjo pasirodymas šiame A lygos sezone. S. Kerla laimėjo 72 proc. dvikovų (18/25) bei pergalingo įvarčio metu atliko rezultatyvų perdavimą, kai eilinį kartą nurūko prie oponentų vartų. „Sūduvos“ atstovas surinko net 327 „InStat“ naudingumo balus.

Pijus Širvys („Kauno Žalgiris“):Prie fantastiškos „Kauno Žalgirio“ pergalės prisidėjo ir po keitimo aikštėje pasirodę žaidėjai. Vienas tokių – Pijus Širvys. Kiek daugiau nei pusvalandį rungtyniavęs žalgirietis pelnė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą ir labai svariai prisidėjo prie komandos triumfo Kauno derbyje.

Pavelas Krukas („Panevėžys“):Legionierius iš Baltarusijos antrose rungtynėse iš eilės atsiduria ten, kur labiausiai reikia. Būtent P. Krukas dar kartą pasižymėjo standartinės padėties metu ir pelnė antrą greičiausią šio sezono A lygos įvartį. Tiek vidurio gynėjo, tiek atraminio saugo pozicijose žaidžiantis baltarusis įdėjo daug pastangų, kad būtų iškovotas svarbus taškas Vilniuje.

Jovanas Čadženovičius (Marijampolės „Sūduva“): Iki rungtynių su Vilniaus „Žalgiriu“ po traumos atsigavęs juodkalnietis šio sezono A lygoje buvo sužaidęs vos 26 minutes, o lyderių akistatoje į kovą buvo mestas nuo pradžių. J. Čadženovičius su kaupu pateisino tiek sirgalių, tiek „Sūduvos“ trenerių štabo lūkesčius, perimdamas net 14 kamuolių bei laimėdamas 70 proc. dvikovų (14/20).

Vytautas Lukša (Klaipėdos „Atlantas“): Pajūrio derbyje patyręs uostamiesčio komandos saugas buvo itin ryški figūra. Būtent V. Lukša atliko rezultatyvų perdavimą pirmojo įvarčio metu bei atsidūrė laiku ir vietoje, pasiųsdamas nuo virpsto atšokusį kamuolį į vartus. Saugas atliko net 5 „raktinius perdavimus“ ir tai yra geriausias rezultatas 12-ajame ture.

Lucasas Villela (Kauno „Stumbras“): Per pirmąsias Kauno derbio minutes ryškiausiai spindėjo būtent šis legionierius iš Brazilijos, po daugiau nei mėnesio pertraukos pasižymėjęs dviem įvarčiais A lygoje. L. Villela iš viso atliko net 4 smūgius į vartų plotą ir su 337 „InStat“ naudingumo balais pasiekė geriausią rezultatą praėjusiame ture.

Levanas Mačarašvilis (Kauno „Stumbras“): Dešinysis „Stumbro“ saugas „Kauno Žalgirio“ gynybai taip pat kėlė labai daug problemų. Rungtynių pradžioje L. Mačarašvilis perėmė kamuolį iš varžovo bei pelnė įvartį, be to, išsiskyrė geru perdavimų procentu (85 proc., 29/34) ir su 7 sėkmingais driblingais užfiksavo geriausią šio turo rezultatą.

Joao Figueiredo („Kauno Žalgiris“): „Kauno Žalgirio“ atakų lyderis miesto derbyje vėl iššovė, dar sykį pelnydamas pergalingą susitikimo įvartį. Viso mačo metu labai aktyviai žaidęs brazilas pirmame kėlinyje atliko rezultatyvų perdavimą, o antroje mačo pusėje pasižymėjo tiksliu smūgiu, kuris leido žalgiriečiams atitrūkti nuo artimiausių persekiotojų kovoje dėl trečiosios vietos.

Darvydas Šernas (Klaipėdos „Atlantas“): Uostamiesčio klubas su 11 taškų įsitvirtino šeštoje turnyro lentelės vietoje, o prie to svariai prisidėjo patyręs puolėjas. Vienas iš „Atlanto“ lyderių pelnė įvartį ir buvo labai arti dublio, tačiau kamuolys atsimušęs nuo virpsto po V. Lukšos smūgio vis tik atsidūrė vartų tinkle. Iš viso D. Šernas atliko 4 smūgius į vartų plotą