Birželio–liepos mėnesio A lygos rinktinėje dominuoja „Stumbro“ futbolininkai


2018 m. liepos 23 d.

Lietuvos futbolo A lygoje birželio–liepos mėnesiais klubai sužaidė skirtingą skaičių rungtynių, o dalis komandų pasirodė išties blankiai. Tokiu būdu simbolinė vienuolikė yra sudaryta iš pergalių seriją surengusio Kauno „Stumbro“, „Kauno Žalgirio“, Marijampolės „Sūduvos“ bei Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkų.

Vartininkas

Džiugas Bartkus („Žalgiris“): Per trejas rungtynes žalgirietis praleido vieną įvartį pralaimėtame mače su „Stumbru“, kur niekuo savo komandai padėjo negalėjo. Visgi mače su „Palanga“ Dž. Bartkus ne kartą taisė gynėjų klaidas, o akistatoje su „Sūduva“ buvo vienas geriausių to susitikimo žaidėjų. Ypač efektingai vartų sargas atrėmė galingą Karolio Laukžemio smūgį.

Gynėjai

Andro Švrljuga („Sūduva“): Legionierius iš Kroatijos išlieku vieninteliu futbolininku, patekusiu į visas simbolines mėnesio rinktines. Tai jau ketvirtasis toks A. Švrljugos pripažinimas. Birželio–liepos mėnesiais „Sūduva“ patyrė pirmuosius du pralaimėjimus, bet kroatas per penkis mačus pelnė 2 įvarčius bei atliko rezultatyvų perdavimą.

Rimvydas Sadauskas ir Andre Almeida („Stumbras“): Kauno ekipos vidurio gynėjų duetui teko nemažai darbo per visas trejas rungtynes. Abu futbolininkai padėjo „Stumbrui“ išlaikyti vartus „sausus“. Maža to, A. Almeida dvikovoje su „Palanga“ pelnė svarbų įvartį galva bei laimėdavo daugiau nei 70 proc. dvikovų.

Jardelis Nazare („Stumbras“): Užtikrintas gynėjo iš Portugalijos žaidimas taip pat labai svariai prisidėjo prie puikaus Kauno klubo pasirodymo birželio–liepos mėnesiais. J. Nazare buvo puikus kontratakose: po jo reidų ir rezultatyvių perdavimų komandos draugai siuntė kamuolius į vartus dvikovose su „Trakais“ bei „Palanga“.

Saugai

Agostinho („Stumbras“): Galbūt ne pats pastebimiausias tarp Mariano Barreto kariaunos futbolininkų aikštėje, tačiau vienas iš naudingiausių. Panašu, jog buvęs „Barcelona B“ komandos narys atsitiesė po jį persekiojusių traumų ir yra įgavęs puikią sportinę formą. Abejos rungtynės su Limasolio „Apollon“ buvo puikus to įrodymas. Be to, Agostinho rungtynėse su „Žalgiriu“ atliko rezultatyvų perdavimą.

Edvinas Kloniūnas („Kauno Žalgiris“): 20-metis saugas šiame sezone pelnė 2 įvarčius, tačiau jie buvo itin efektingi. Vienas tokių – galingas smūgis į „Trakų“ vartus, padovanojęs kauniečiams svarbų tašką. E. Kloniūnas atliko daug darbo gynyboje, o jo perdavimų procentas viršydavo 80 proc.

Linas Pilibaitis („Kauno Žalgiris“): Iškalbingas faktas: kai rungtyniauja šis patyręs saugas, kauniečiai nepralaimi jau nuo balandžio 29-osios. L. Pilibaitis dėl diskvalifkacijos praleido pirmąją iš dviejų akistatų su „Sūduva“, tačiau antroje jau žaidė ir padėjo komandai iškovoti sensacingą pergalę. Dvikovoje su „Trakais“ saugas perdavimus atliko 89 proc. (33/37) tikslumu, o mače su „Jonava“ realizavo 11 metrų baudinį.

Marcosas Junioras („Stumbras“): Geriausias birželio–liepos mėnesio A lygos futbolininkas įvarčiais paversdavo savalaikius komandos draugų perdavimus dvikovose su „Žalgiriu“ ir „Trakais“. Be to, M. Junioras rungtynėse su „Palanga“ prisiėmė ir nemažai gynybinių funkcijų, kai po vartininko Rodrigo Josviaki pašalinimo buvo pakeistas dešiniojo krašto gynėjas Lukas Čerkauskas.

Liviu Antalis („Žalgiris“): Rezultatyviausias čempionato žaidėjas dviejuose mačuose buvo vienas iš sostinės ekipos pergalių kalvių. Rumunas įvarčiu įtvirtino nelengvą pergalę namuose prieš „Palanga“, o lyderių akistatoje Marijampolėje gražiu smūgiu į tolimąjį vartų kampą padovanojo „Žalgiriui“ ne tik svarbius 3 taškus, bet ir pagerino vilniečių šansus kovoje dėl čempionų titulo.

Puolėjas

Rigino Cicilia („Sūduva“): Birželio–liepos mėnesį A lygoje puolėjai nesurengė įspūdingų pasirodymų. R. Cicilia pasižymėjo dvikovose su „Palanga“ bei „Kauno Žalgiriu“, tačiau neišnaudojo dar kelių dėkingų progų pasižymėjo. Vis dėlto kiti konkurentai kamuolius į varžovų vartus siųsdavo dar rečiau.