Kauno derbyje – puikūs „Stumbro“ įvarčiai ir triuškinama pergalė


2017 m. gegužės 11 d.

Kauno „Stumbro“ futbolininkai pergalingai sugrįžo į pagrindinį miesto Dariaus ir Girėno stadioną. A lygos 11-ojo turo rungtynėse Kauno derbyje „Stumbras“ triuškinamu rezultatu 3:0 pranoko principinius varžovus „Kauno Žalgirį“.

Mariano Barreto auklėtiniams ši svarbi pergalė leido A lygos turnyro lentelėje pakilti į šeštą poziciją ir vėl aplenkti „Jonavos“ klubą.

„Stumbro“ startinėje sudėtyje šį kartą įvyko nemažai pasikeitimų, nes komandai negalėjo padėti iki šiol visose rungtynėse žaidę gynėjas Andre Almeida bei puolėjas Alexandre Kore. Pirmąjį pakeitė startinėje sudėtyje debiutavęs Dominykas Barauskas, tuo tarpu puolimo trejete ir vėl žaidė tiek Marius Papšys, tiek Levanas Matčarašvilis.

Susitikimo pradžia buvo apylygė ir nei vienai komandai nepavyko perimti žaidimo kontrolės. Abi ekipos nevengė tolimų perdavimų, tačiau nieko ypatingai pavojingo taip ir nesukūrė.

Kėliniui įpusėjus vis akivaizdesnis tapo „Stumbro“ žaidybinis pranašumas. Nominalūs aikštės šeimininkai vis dažniau pradėjo lankytis „Kauno Žalgirio“ aikštės pusėje, kur aktyviai žaidė puolėjas Nasro Boucharebas, gana aštrūs buvo ir M. Papšys bei gruzinas L. Matčarašvilis.

Pavojingiausius išpuolius „Stumbras“ surengė kėlinio pabaigoje. Iš toli pavojingai baudos smūgį atliko M. Papšys, o kiek vėliau kauniečiams pritrūko užbaigimo paskutinėse atakų stadijose greitų atakų metu.

Verta paminėti, jog pačioje kėlinio pabaigoje už grubią pražangą prieš Jardelį Nazare prieš save antrą geltoną kortelę išvydo Aurimas Raginis, kuriam susitikimas baigėsi anksčiau laiko ir „Kauno Žalgiris“ liko dešimtyje.

Antrasis dvikovos kėlinys startavo itin nemaloniu įvykiu visiems žiūrovams – vienoje situacijų traumą patyrė „Stumbro“ puolėjas N. Boucharebas, kuris aikštę paliko ant neštuvų, o jo vieta aikštėje užėmė Benjaminas Terry.

Nors žalgiriečiai ir liko dešimtyje, tačiau „Stumbrui“ nebuvo lengva ir „Kauno Žalgiris“ kėliniui įpusėjus surengė keletą itin pavojingų greitų atakų, kurių pabaigoje tikslumo pristigdavo tai Rokui Krušnauskui, tai kitiems atakuojantiems futbolininkams.

M. Barreto netrukus sustiprino šeimininkų puolimą ir vietoje gynėjo Luko Artimavičiaus ant vejos žengė Benjaminas Boatengas. 67-ąją minutę būtent jis pavojingai smūgiavo iš baudo aikštelės prieigų.

Vos po kelių minučių auksinę progą turėjo jau varžovai, tačiau vienas prieš vartininką atsidūręs R. Krušnauskas nesėkmingai bandė permesti kamuolį per Rodrigo Josviaki, kuris sužaidė nepriekaištingai ir šį sumanymą perskaitė.

Atviras žaidimas vyko ir toliau, o 73-ąją minutę krito pirmasis įvartis – po J. Nazare perdavimo iš kairiojo krašto puikų įvartį vienu lietimu įmušė Danielis Romanovskis – 1:0!

Prabėgo vos minutė ir baudos aikštelės prieigose buvo pargriautas L. Matčarašvilis, o prie kamuolio stojęs F. Lopesas baudos smūgį išpildė tiesiog nepriekaištingai, taip padidindamas „Stumbro“ pranašumą iki 2:0.

Ir tai dar nebuvo pabaiga – jau per teisėjo pridėtą laiką nuostabų perdavimą į baudos aikštelę atliko M. Junioras, o vienam prieš vartininką atsidūrusiam Benjaminui Boatengui beliko padidinti pranašumą iki triuškinamo – 3:0!

Per likusį laiką „Stumbras“ tiesiog mėgavosi futbolu, o aidint finaliniam teisėjo Gedimino Mažeikos švilpukui kėlė rankas į viršų – svarbi ir pelnyta pergalė rezultatu 3:0, kuri leidžia turnyro lentelėje pakilti į šeštąją poziciją.

Paskutinės rungtynės
2017-05-11
A Lyga
FC Stumbras

3 : 0

FK Kauno Žalgiris
FC Stumbras
FK Kauno Žalgiris
3
Įvarčiai
0
10
Smūgiai
5
7
Smūgiai į vartų plotą
3
2
Kampiniai
3
2
Nuošalės
2
1
Geltonos kortelės
6
0
Raudonos kortelės
1