Kauno „Stumbras“ – 16 naujokų ir išaugusios ambicijos


2017 m. kovo 1 d.

Jau penktadienį naująjį Lietuvos futbolo A lygos sezoną pradės Kauno „Stumbro“ futbolo klubas, kuris sezono atidarymo rungtynėse sostinėje 19.30 val. susitiks su šalies vicečempionais „Trakais“.

Naująjį sezoną kauniečiai pradeda su išaugusiais tikslais ir pasipildę net 16 naujų futbolininkų. Būtent „Stumbras“ buvo aktyviausias klubas tarpsezonyje, o naujienos iš šios komandos stovyklos buvo bene dažniausiai linksniuojamos žiniasklaidoje.

2016 m. sezonas „Stumbrui“ buvo ypatingas – komandą įsigijo investuotojai iš užsienio, o komandos vyriausiuoju treneriu tapo žinomas Portugalijos treneris Mariano Barreto, kuris yra treniravęs ne tik žinomus užsienio klubus, bet ir vadovavęs Ganos futbolo rinktinei Pekino olimpinėse žaidynėse.

M. Barreto savo asistentais pasikvietė dirbti taip pat gausų patirties bagažą turinčius kolegas iš Portugalijos Joao Luisą Martinsą, Luisą Guilherme Rodriguesą bei vartininkų trenerį iš Brazilijos Ademirą Sangoi.

Tiesa, šiame tarpsezonyje pastarąjį pakeitė ilgametis Lisabonos „Sporting“ vartų sargas Sergio Louro. Prie komandos prisijungė ir administracijoje darbą vasario mėnesį pradėjo Joaquimas Charouco, buvęs Lisabonos „Benfica“ žaidėjas.

Kardinaliai pasikeitusiam „Stumbrui“ praėjęs sezonas buvo sėkmingas – komanda pasiekė LFF taurės pusfinalį, o A lygoje užėmė rekordiškai aukštą penktąją poziciją. Tačiau šiemet tikslai – aukštesni ir to neslepia ekipos vairininkas M. Barreto.

„Norime būti aukščiau negu pernai, mūsų tikslas – vieta pirmajame A lygos ketverte. Norime kovoti dėl vietos Europos taurių turnyruose. Taip, tai nebus lengva, tačiau to sieksime. Permainų komandoje nemažai, tačiau labai džiaugiamės, jog „Stumbras“ tapo sėkmingu tramplinu mūsų futbolininkams į aukštesnį lygį. Rafaelis Broetto ir Abdulas Basitas persikėlė į Portugalijos aukščiausioje lygoje puikiai žaidžiantį C.S. „Maritimo“ klubą, tuo tarpu Rimvydas Sadauskas paskolintas Airijos vicečempionams „Cork City“, kurie žais ir UEFA Europos lygos atrankoje“, – fcstumbras.lt kalbėjo treneris.

Tarpsezonyje „Stumbras“ sudarė galimybes ir daugiau komandos futbolininkų pasisemti patirties stipriuose užsienio klubuose. Tame pačiame C.S. „Maritimo“ net tris savaites stažavosi jaunasis Vilius Armalas ir saugas Vilius Armanavičius, tuo tarpu „Vitoria Futebol Clube“ tiek pat laiko praleido Donatas Konikas bei Sofoniyas Mekuanent Asres. D. Koniką portugalai norėjo pasilikti savo sudėtyje, tačiau buvo nuspręsta, jog šiuo metu jam bus geriau tobulėti Kaune.

Beveik mėnesį su Rusijos „Premier“ lygos klubu Maskvos „Lokomotiv“ nuo sausio praleido „Stumbro“ puolėjas Alexandre Kore, kuris itin sėkmingai parodė save tiek rungtynėse, tiek treniruočių procese. Viename iš kontrolinių mačų jis įmušė du įvarčius į Brėmeno „Werder“ vartus. Maskvos klubas futbolininką norėjo matyti savo gretose, apie tai pareiškė ir komandos vyriausiasis treneris, tačiau klubams nepavyko susitarti dėl sąlygų, tad naująjį A lygos sezoną puolėjas pradės Kaune.

Tarpsezonyje „Stumbras“ atsisveikino su Cristianu Alexu, kuris pasirašė kontraktą Japonijoje. Tai pat komandoje neliko į Marijampolės „Sūduvą“ išvykusio Roberto Vėževičiaus, jau anksčiau minėtų Abdulo Basito, Rimvydo Sadausko, Nerijaus Mačiulio bei Rafaelio Broetto, taip pat ir atsarginio vartininko Evano Aleksandrovo-Ridley. Jis prieš keletą dienų sukirto rankomis su uostamiesčio „Atlanto“ ekipa. Klubas nusprendė atsisveikinti ir su rusais Pavelu Kotovu, Maksimu Jermakovu bei lietuviu Matu Radžiukynu.

Tačiau šios spragos neliko neužlopytos – iš viso „Stumbras“ pasirašė sutartis su 16 futbolininkų iš kurių keturi lietuviai, trys brazilai (Marcelo turi ir Portugalijos pilietybę), trys futbolininkai iš Ganos, keturi iš Portugalijos bei po vieną iš Gruzijos ir Prancūzijos.

Vilniaus „Žalgiris“ kauniečiams iki sezono pabaigos paskolino itin perspektyvius Dominyką Barauską bei Danielį Romanovskį, o iš to paties šalies čempiono atvyko ir Aldas Korsakas, kuris yra pilnateisis „Stumbro“ narys. Ketvirtasis lietuvis – visiems puikiai žinomas, šalies rinktinėje žaidęs ir praėjusių metų vasarą UEFA Europos lygos turnyre įvartį į Helsinkio HJK vartus įmušęs Marius Papšys.

Iš futbolo šalies Brazilijos „Stumbrą“ papildė itin talentingas vartininkas Rodrigo Josviaki, taip pat kartu su Ph. Coutinho „Vasco Da Gama“ klube žaidęs atraminis saugas Marcelo Munizas bei dešinys gynėjas, puikiai į komandą įsiliejęs Marcosas Junioras.

Iš Ganos prie „Stumbro“ prisijungė jaunas krašto saugas Dennisas Nyarko bei labiau patyrę ir draugiškose rungtynėse įvarčiais pasižymėję atakuojantys futbolininkai puolėjas Benjaminas Terry bei krašto Benjaminas Boatengas.

Portugalijos atstovų skaičius „Stumbre“ šiame tarpsezonyje dar labiau išaugo, nes buvo sudarytos sutartys su vidurio gynėjais Andre Silva ir Andre Almeida, taip pat jaunu puolėju Bruno Piresu bei garsiuose klubuose „Benfica“, „Sporting“ ir „Real Betis“ žaidusiu Fabio Lopesu. Iš šių žaidėjų kontrolinėse rungtynėse itin gerai atrodė beveik 50 rungtynių antroje Portugalijos lygoje sužaidęs A. Almeida.

Nuo šiol taip pat „Stumbro“ gretose bus ir vienas gruzinas, itin sėkmingai dėl vietos sudėtyje kovojantis vidurio saugas Levanas Matčarašvilis. 19-metis kontrolinėse rungtynėse jau pasižymėjo įvarčiu į Latvijos vicečempionų „Jelgavos“ vartus. Paskutiniu papildymu tapo iš Alžyro kilęs, bet Prancūzijoje augęs ir futbolo paslapčių mokęsis puolėjas Nasro Bouchareb.

Tiesa, reikėtų paminėti tai, jog artėjančiame sezone „Stumbras B“ žais antroje pagal pajėgumą šalyje LFF Pirmoje lygoje. Tai reiškia, jog komanda komplektuojama atsižvelgiant ir į šį svarbų faktorių. Nereikėtų pamiršti ir to, jog artėjančiame sezone ES piliečiai nebus laikomi legionieriais.

Prieš sezono startą „Stumbras“ sužaidė penkias kontrolines rungtynes ir šventė dvi pergales, kartą sužaidė lygiosiomis bei du kartus pralaimėjo. Tiesa, natūralu, jog turint tiek futbolininkų, buvo ypatingai varijuojama sudėtimi.

Artėjančiame sezone „Stumbras“ ruošia ne vieną malonią staigmeną savo sirgaliams, o viena tokių – nemokamas įėjimas į visas namų rungtynes, kurios vyks Kauno Nacionalinės futbolo akademijos stadione.

Naująjį sezoną „Stumbras“ pradės jau šį penktadienį 19.30 val. Vilniaus „Sportimos“ manieže, kur susitiks su šalies vicečempionais „Trakais“. Namuose pirmą kartą „Stumbras“ žais kovo 9 d. 18 val. su Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkais.