Klubo istorija

2013

Kauno „Stumbras“ yra profesionalus futbolo klubas, šiuo metu rungtyniaujantis aukščiausioje Lietuvos futbolo A lygoje.

Klubas įkurtas 2013 m. Kaune ir pirmąjį sezoną praleido Lietuvos futbolo federacijos (LFF) II lygos Pietų zonoje. Pirmajame sezone komandą sudarė labai jauni futbolininkai, didžioji dalis – iki 20 metų amžiaus, tačiau tai nesutrukdė klubui finišuoti antroje vietoje bei iškovoti vietą LFF Pirmoje lygoje.

2014

2014 m. „Stumbras“ pasipildė keliais labiau patyrusiais futbolininkais, ryškiausias kurių buvo Lietuvos rekordininkas puolėjas Artūras Rimkevičius. Ekipos vairą perėmė Rolandas Čepkauskas.

Šis sezonas „Stumbrui“ susiklostė labai sėkmingai ir kauniečiai iškovojo pirmąją LFF Pirmos lygos vietą, taip kitąmet užsitikrindami vietą A lygoje. Prieš šio pasiekimo ypatingai prisidėjo A. Rimkevičius įmušęs net 26 įvarčius ir tapęs rezultatyviausiu lygos futbolininku.

2015

2015 m. „Stumbras“ sėkmingai debiutavo A lygoje, o komandą į priekį vedė naujas treneris Darius Gvildys. Komandą sustiprino nemažai žinomų futbolininkų: Nerijus Mačiulis, Tomas Snapkauskas, Martynas Dapkus, kurie leido „Stumbrui“ būti konkurencingu aukščiausioje šalies lygoje.

Debiutinį sezoną aukščiausioje lygoje kauniečiai užbaigė septintoje pozicijoje tarp dešimties komandų. Tai komandai garantavo išlikimą lygoje ir kitais metais.

2016

2016 m. sezoną „Stumbras“ pasitiko permainų vėjais. Prasidėjus sezonui klubą oficialiai įsigijo investuotojai iš užsienio, komandos vyriausiuoju treneriu tapo portugalas Mariano Barreto, o klubo direktoriumi – Richard Walsh.

2016 m. „Stumbras“ net du kartus žaidė LFF Taurės pusfinalyje, tačiau abu kartus varžovai buvo pranašesni. Kartą pusfinalyje kauniečių kelionę nutraukė Vilniaus „Žalgiris“ (1:1, 0:2), kartą Marijampolės „Sūduva“ (0:2).

Šis sezonas tapo sėkmingiausiu per visą klubo gyvavimo istoriją – ekipa A lygoje užėmė penktąją vietą.

2017

Šie metai amžiams į klubo istoriją bus įrašyti aukso raidėmis. Pirmą kartą istorijoje Kauno „Stumbras“ iškovojo Lietuvos taurę. Tai ne tik pirmas tokio lygio trofėjus klubo lentynoje, bet ir kelialapis į UEFA Europos lygos turnyro atranką 2018 m.

Panevėžyje vykusiame finale Mariano Barreto auklėtiniai rezultatu 1:0 įveikė Vilniaus „Žalgirį“ ir nutraukė ilgus metus trukusį vilniečių dominavimą šalies futbole. Pergalingą įvartį pelnė Nasro Boucharebas, o rezultatyvų perdavimą atliko Vilius Armanavičius.

Tiesa, viskas kiek sunkiau klostėsi A lygoje, kur kauniečiai finišavo septintoje vietoje ir žaidė pereinamasias rungtynes dėl vietos išsaugojimo su antrąją vietą LFF Pirmoje lygoje užėmusia Gargždų „Banga“. Išvykoje „Stumbras“ laimėjo 2:1, namuose triumfavo 3:0 ir užsitikrino vietą A lygoje ir kitam sezonui.

Klubo administracija

Airija
Prezidentas
Richard Jeremiah
Walsh
Lietuva
Administracijos direktorius
Karolis
Dieninis
Lietuva
Komandos vadovas
Giedrius
Klevinskas
Lietuva
Klubo administratorius
Marius
Klimašauskas
Portugalija
Kineziterapeutas
Artur
Pereira

Dalininkai

Airija
Klubo dalininkas
Richard Jeremiah
Walsh
Portugalija
Klubo dalininkas
Mariano
Barreto