Puikiai rungtyniavęs „Stumbras“ iškovojo dramatišką tašką


2017 m. gegužės 24 d.

Trečiadienį Kaune A lygos 13-ojo turo rungtynes žaidė vietos „Stumbras“ ir pastaruoju metu buksuojantis Klaipėdos „Atlantas“. Po atkaklios ir kaip reta dramatiškos kovos susitikimas baigėsi lygiosiomis 1:1.

Įvarčiais pasižymėjo Andrejus Paniukovas ir Diogo Davidas.

Rungtynes kiek aktyviau pradėjo šeimininkai, tačiau pavojingų progų susirinkę žiūrovai laukė pakankamai ilgai. 14-ąją minutę „Stumbras“ gavo šansą atlikti baudos smūgį iš maždaug 30 metrų, tačiau Levano Matčarašvilio smūgiuotas kamuolys atsimušė į varžovų sienelę.

Ir toliau žaidimas buvo ne itin patrauklus akiai, tačiau futbolininkai tai kompensavo dideliu noru ir užsivedimu. 25-ąją minutę greitos atakos metu Danielis Romanovskis atliko aštrų perdavimą į baudos aikštelę, tačiau ten Marių Papšį aplenkė „Atlanto“ vartininkas Deividas Mikelionis.

Svečiai į tai atsakė keliais pakeltais kampiniais, tačiau viskas baigėsi be smūgių.

40-ąją minutę tiesiog tobulą progą turėjo M. Papšys, kuris po D. Romanovskio perdavimo išbėgo visiškai vienas prieš vartininką, tačiau smūgiavo ne itin stipriai ir D. Mikelionis savo komandą išgelbėjo.

„Stumbras“ ir toliau buvo kiek aštresnis ir po minutės jau Sergejus Obivalnas baudos aikštelės priegose nuskybė Jardelį Nazare už ką gavo geltoną kortelę, o kauniečiai vėl gavo šansą atlikti pavojingą baudos smūgį. Tiesa, šį kartą namų darbai buvo atlikti itin prastai ir „Atlantas“ apsigynė be problemų.

Kėlinio pabaigoje visų pirma Linas Pilibaitis pabandė laimę iš toli, o 45-ąją minutę greitos atakos metu Andrejus Paniukovas įsiveržė į baudos aikštelę, kur jį nugriovė Andre Almeida. Teisėjas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį, kurį realizavo jau 11-ąjį įvartį šiemet A lygoje pelnęs A. Paniukovas. Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi – 1:0.

Antrasis kėlinys prasidėjo žaibišku „Atlanto“ išpuoliu, kuris drąsiai galėjo baigtis įvarčiu. Vienas prieš vartininką pabėgo A. Paniukovas, tačiau šioje situacijoje žaibišką reakciją pademonstravo vartininkas Rodrigo Josviaki. Klaipėdiečiai pirmieji suskubo prie atšokusio kamuolio, tačiau „Stumbro“ gynyba šį kartą pavojų sugebėjo neutralizuoti.

49-ąją minutę į tai tolimu smūgiu iš eigos atsakė M. Papšys, tačiau vartininkas D. Mikelionis ir vėl buvo savo vietoje.

Reaguodamas į nepalankų rezultatą 54-ąją minutę iš karto du keitimus atliko „Stumbro“ vairininkas M. Barreto, kuris vietoje M. Papšio ir Luko Artimavičiaus į aikštę išleido du puolėjus – Donatą Koniką bei Alexandre Kore.

Vos po minutės šeimininkai turėjo gerą progą atstatyti pusiausvyrą, vis tik po F. Lopeso pakelto kampinio kapitonas Tomas Snapkauskas galva smūgiavo kiek virš artimojo vartų kampo.

Be Konstantino Sarsanijos į Kauną atvykę svečiai ir toliau turėjo paprakaituoti – 65-ąją minutę varžovą suklaidino ir iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo F. Lopesas, tačiau ir šį kartą virš vartų.

67-ąją minutę „Atlantas“ vėl iš balos išlipo sausas – J. Nazare atliko puikų perdavimą iš baudos aikštelės kairiojo krašto, kur į praktiškai tuščius vartus galva nepataikė D. Romanovskis.

74-ąją minutę tašką bet kokiai intrigai praktiškai galėjo padėti tolimų smūgių meistras Olegas Dmitrijevas, vis tik jo vienu lietimu atliktas galingas šūvis iš toli praskriejo visiškai virš skersinio.

Savo paskutinį kozirį „Stumbras“ į aikštę metė 75-ąją minutę, kai D. Romanovskį pakeitė pagrindinėje komandoje debiutavęs puolėjas Diogo Davidas. Tai – jau trečiasis po keitimo aikštėje pasirodęs šeimininkų puolėjas.

Ir toliau „Stumbras“ laikė užkūręs rimtą pirtį prie varžovų vartų ir keletą kartų buvo arti tikslo, tačiau D. Davido išbėgimą prieš vartininką nutraukė teisėjo pakelta nuošalės vėliavėlė, o nuo po pražangos prieš J. Nazare skirto baudos smūgio „Atlantas“ apsigynė.

Klaipėdiečiai dvikovos pabaigoje buvo visiškai užspausti prie savųjų vartų ir siekė tik išsaugoti rezultatą. Tiesa, vienos kontratakos metu po A. Paniukovo perdavimo 85-ąją minutę vos neįmušė L. Pilibaitis.

Kauno „Stumbro“ šturmas vis tik davė savo 88-ąją minutę, kai L. Matčarašvilis puikiu perdavimu vieną prieš vartininką išvedė D. Davidą, o šis šaltakraujiškai nukreipė kamuolį jau į tuščius vartus – 1:1.

Kauniečiai ir toliau žaidė tik dėl pergalės ir per pridėtą laiką buvo labai arti tikslo, vis tik po sumaišties baudos aikštelėje galų gale buvo užfiksuota pražanga. Rungtynės baigėsi kovingomis lygiosiomis 1:1.

Tačiau tai dar nebuvo pabaiga – jau pasibaigus dvikovai aikštėje kilo rimti susistumdymai, buvo išdalinta nemažai geltonų kortelių, tačiau galų gale teisėjai situaciją suvaldė.

Paskutinės rungtynės
2017-05-24
A Lyga
FC Stumbras

1 : 1

FK Atlantas
FC Stumbras
FK Atlantas
1
Įvarčiai
1
9
Smūgiai
4
5
Smūgiai į vartų plotą
2
2
Kampiniai
6
3
Nuošalės
4
4
Geltonos kortelės
4
0
Raudonos kortelės
1