Puikiai žaidusį „Stumbrą“ ir vėl pražudė D. Šernas


2017 m. liepos 23 d.

Kauno „Stumbro“ futbolininkai po vasaros pertraukos šeštadienį žaidė A lygos 17-ojo turo rungtynes svečiuose su šalies čempionu Vilniaus „Žalgiriu“ ir apmaudžiai pralaimėjo rezultatu 0:1 (0:1).

Startinėje „Stumbro“ sudėtyje iš karto debiutavo net keli naujokai – Dominykas Galkevičius, Lucas Villela ir Erickas Kassi.

Nors nuo mačo pradžios kamuolį daugiau kontroliavo aikštės šeimininkai, pirmąjį pusvalandį kur kas aštresnius išpuolius greitomis atakomis rengė kauniečiai.

„Stumbro“ vartininkui Rodrigo Josviakiui teko padirbėti už vartų nukreipiant Manto Kuklio perdavimą nuo kampinio gairelės, tuo tarpu kitoje aikštės pusėje pasisekė Linui Klimavičiui. Bandęs nutraukti Levano Matčarašvilio perdavimą, gynėjas jo vos nenukreipė į savo vartus, kamuolys atsimušė į virpstą.

Po kelių minučių „Stumbro“ naujokas iš Brazilijos Lucas Villela puikiai suklaidino Egidijų Vaitkūną, tačiau jo perdavimą paversti įvarčiu dar vienam svečių užsieniečiui Erickui Kassi nepavyko.

33-ą minutę čempionas išsiveržė į priekį. Po fantastinio Vytauto Lukšos reido per pusę aikštės smūgiu iš labai aštraus kampo įvartį sugebėjo pelnyti Darvydas Šernas.

Pirmąsias rungtynes „Žalgirio“ gretose žaidęs Džiugas Bartkus išgelbėjo savo komandą iškart po pertraukos, kai šuoliu sugebėjo atremti labai pavojingą Tomo Snapkausko smūgį galva standartinės situacijos metu.

Sužaidus valandą, savo reakciją demonstravo ir R.Josviakis. Po dar vieno gero V.Lukšos perdavimo į vartus pažeme mušė M.Kuklys, bet „Stumbro“ vartininkas sugebėjo viena ranka kamuolį atmušti.

Aktyviai į žaidimą po keitimo įsijungė „Stumbro“ legionierius Kgaogelo Sekgota. Iš pradžių jis vienu lietimu šovė šalia vartų, vėliau jo aštrų perdavimą pirštų galais lietęs D.Bartkus sutrukdė įmušti kamuolio laukusiam svečių puolėjui.

Netrukus už galvos griebėsi ir Lucas Villela. Kauniečiai ir vėl puikiai paspaudė šalies čempionus prie jų vartų, kamuolį pavyko perimti K.Sekgotai, kuris pasiuntė jį link vartų, bet ten buvęs jo komandos draugas galva nepataikė į visiškai tuščius vartus…

Pernelyg atsipalaidavę vilniečiai dar kelis sykius suteikė „Stumbro“ žaidėjams galimybes pavojingai smūgiuoti į vartus, todėl aikštės šeimininkų vyr. treneris Valdas Dambrauskas nuo suolo pakėlė Slavko Blagojevičių. Pasirodžius šiam patyrusiam vidurio saugui, sostinės komanda vėl ėmė žaisti ramiau, kontroliuoti kamuolį bei regzti atakas.

Mačui baigiantis, „Stumbras“ pabandė surengti paskutinį šturmą, tačiau su visais kauniečių bandymais pasiųsti kamuolį į baudos aikštelę aukštais perdavimais čempionato lyderių gynyba susitvarkė be didesnių problemų.

Jau per pridėtą laiką R.Josviakiui dar sykį teko padirbėti, atremiant D.Šerno smūgį pažeme greitos atakos metu.

Paskutinės rungtynės
2017-07-22
A Lyga
FK Žalgiris

1 : 0

FC Stumbras
FK Žalgiris
FC Stumbras
1
Įvarčiai
0
12
Smūgiai
13
4
Smūgiai į vartų plotą
4
7
Kampiniai
3
3
Nuošalės
3
4
Geltonos kortelės
2
0
Raudonos kortelės
0