R. Rasimavičius: „Nesitikėjau taip greitai sulaukti savojo šanso“


2017 m. rugsėjo 5 d.

Šią vasarą Kauno „Stumbro“ futbolo klubo gretas papildė talentingas 15-metis iš Panevėžio Rokas Rasimavičius. Nepaisant jauno amžiaus jis iš karto sulaukė trenerių pasitikėjimo ir nuolat žaidžia startinėje „Stumbro B“ sudėtyje LFF Pirmoje lygoje.

Jaunuolis džiaugiasi atvykęs į Kauną ir tikina, jog jam tai neįtikėtina galimybė tobulėti bei siekti savo futbolo svajonių. „Čia jaučiuosi laimingas“, – sako jis.

Komandoje jau praleidai gerą mėnesį, kokie įspūdžiai?, – fcstumbras.lt pasiteiravo R. Rasimavičiaus.

Emocijos tikrai labai geros. Tik atvykęs stipriai jaudinausi, vis tik tai nauja komanda, kitas kolektyvas, vyresni žaidėjai nei Panevėžio futbolo akademijoje. Nustebino tai, jog mane visi priėmė labai šiltai. Kolektyvas tikrai geras. Po truputį įsivažiavau. Stengiuosi kiekvienoje treniruotėje pasinaudoti visais trenerių ir žaidėjų patarimais. Noriu tobulėti.

Tik papildęs komandą jau visai netrukus debiutavai LFF Pirmoje lygoje. Nebuvo netikėta?

Tikrai nesitikėjau, kad taip greitai sulauksiu savojo šanso, juk man vos 15 metų. Kai treneriai pasakė, kad žaisiu startinėje sudėtyje, pamaniau, jog geriausiu atveju aikštėje praleisiu vieną kėlinį. Žinoma, jausti pasitikėjimą yra be galo malonu. Treneris pasitiki ir stengiuosi visu šimtu procentų.

Debiutas man buvo labai sunkus fiziškai, pralaimėjau daug dvikovų tiek ore, tiek dėl greičio. Padariau keletą pražangų, gavome įvartį. Tai buvo mačas su „Tauro“ klubu (baigėsi 2:2 – aut. past.). Kitos rungtynės jau buvo šiek tiek lengvesnės, nes žinojau, ko tikėtis, tačiau pats suprantu, kiek daug ir stipriai turiu visur tobulėti.

Esu dėkingas komandos draugams už kantrybę ir visus patarimus. Jie palaiko ir skatina nesustoti net ir tada, jei kažkas nesiseka ar nepavyksta.

Kokius didžiausius skirtumus pajautei nuo vaikų futbolo?

Čia skiriasi viskas. Greičiai, kietumas, oro dvikovos, situacijos vienas prieš vieną, kur turi būti gerokai staigesnis, tvirtesnis. Man labai reikia tobulinti savo staigumą, fizinį pasirengimą.

Dėl „Stumbro“ persikėlei gyventi į Kauną. Ar nėra sunku taip anksti pradėti savarankišką gyvenimą?

Gyvenu komandos viešbutyje kartu su „Stumbro“ legionieriais. Sąlygos tikrai geros, klubas suteikia ir pilną maitinimą. Aišku, gyventi atskirai nuo tėvų pradžioje nėra paprasta, bet po truputį apsiprantu. Miestas jaukus, man patinka. Su kambariokais sutariu gerai, gyvenu kartu su Vasco ir Renato.

Žvelgiant šiek tiek atgal, nesigaili sprendimo atvykti į „Stumbrą“?

Aš manau, kad tai geriausia, kas nutiko per mano labai trumpą karjerą. Tokių metų treniruotis ir žaisti su vyrais yra neįkainojama patirtis ir didelis pliusas. Treneriai manimi pasitiki ir tai dar labiau įpareigoja stengtis ir tobulėti. Labai apsidžiaugiau, kai mane pakvietė prisijungti prie „Stumbro“.

Tik ką sulaukei kvietimo į Lietuvos U-17 rinktinės stovyklą. Ką tau tai reiškia?

Labai apsidžiaugiau, nes rinktinėje mes kovojame už Lietuvą, savo šalį, o ne šiaip einame pažaisti futbolo su draugais. „Stumbras“ tikrai davė didelį pliusą. Pats žaisdamas su vyrais jaučiu, kaip tobulėju.

Jau keletą kartų buvai registruotas ir A lygos rungtynėms. Tai dar vienas malonus siurprizas?

Kai pirmą kartą treneris pasakė, kad būsiu registruotas A lygos rungtynėms, apėmė didelis jaudulys. Net negalėjau tuo patikėti, nes man tik 15 metų. Dar prieš porą mėnesių žaidžiau vaikų futbolą. Tai buvo tikrai didelės emocijos. Niekada nepamiršiu rungtynių su „Jonava“. Labai džiaugiausi ir pergyvenau už savo komandos draugus.

Pirmą kartą tau tenka dirbti kartu su treneriais iš užsienio. Ar skiriasi metodika?

Mane labai nustebino tai, kad „Stumbro“ klube aikštėje viską turi spręsti pats, pats priimti sprendimus, žiūrėti į priekį. Taktika ir žaidimas gerokai skiriasi nuo to, prie kokio buvau įpratęs. Man labai svarbu, jog nuolat sulaukiu asmeninių patarimų iš trenerių, kaip reikėtų žaisti mano pozicijoje, ko nereikėtų daryti. Jaučiuosi atradęs savo poziciją, man labai patinka rungtyniauti dešiniu gynėju.

Kokių dar lūkesčių turi šiame sezone?

Aišku, kad man labai svarbus žaidybinis laikas ir tikiuosi, jog nenuvilsiu trenerių bei toliau sulauksiu pasitikėjimo. Puikiai suprantu, jog turiu sustiprėti visuose žaidimo komponentuose. Fizinis pasirengimas turi būti geresnis tam, kad būčiau konkurencingesnis antrajame aukšte. Turiu dar labiau ugdyti valią ir aikštėje visada maksimaliai atiduoti. Pirmos komandos rungtynės su „Jonava“ man buvo tobulas komandinio atsidavimo ir aistros pavyzdys. „Stumbras B“ turi daug ko išmokti iš pagrindinės ekipos.

Ačiū už pokalbį ir sėkmės!