R. Sadauskas prieš rungtynes Estijoje: „Stengsimės kontroliuoti žaidimą“


2018 m. gegužės 31 d.

Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės gynėjas Rimvydas Sadauskas prieš Baltijos taurės dvikovą su Estija tvirtino, jog komanda atliko intensyvų taktinį pasiruošimą ir ruošiasi mesti rimtą iššūkį šeimininkams.

Lietuviai Baltijos taurę paskutinį kartą iškovojo 2010 metais ir šiame turnyre siekia sugrąžinti taurę į Lietuvą.

2014 metais varžybose triumfavę estai bus rungtynių šeimininkais – antradienio vakarą, 19 valandą, Parnu miesto savivaldybės stadione jie priims kovingai nusiteikusius Carito Falcho auklėtinius.

Komandos vicekapitonas Rimvydas Sadauskas lff.lt svetainei tvirtino, jog Lietuvos futbolininkai turi visas sąlygas įveikti varžovus ir neslėpė, jog žaidėjai jaučia principinio turnyro svarbą:

– Lietuvos U-21 rinktinės stovykla įsibėgėjo, kaip apibūdintum nuotaikas komandoje?

– Žinoma, smagu sugrįžti čia. Žaidi A lygoje ir nuolat lauki pakvietimo į rinktinę. Kiekvieną kartą gerai sutikti senus draugus bei pamatyti naujus. Kaip ir treneris jau minėjo, komandoje galima matyti, kaip dega jų akys žaisti, tad tai yra labai gerai. Norime demonstruoti gerus rezultatus ir mūsų mintyse yra Baltijos taurės laimėjimas.

– Paskutinį kartą taurę lietuviai iškovojo prieš aštuonerius metus. Ar jaučiate papildomą stimulą parsivežti ją namo?

– Neabejotinai. Praeitų metų kovą žaidėme „neoficialioje“ Baltijos taurėje, kai susitikome su latviais ir baltarusiais turnyre Vilniuje bei pademonstravome gerą žaidimą. Tai nuteikia labai gerai ir leidžia tikėtis daugiau.

– Estijos ir Latvijos rinktinės regione neišsiskiria savo pajėgumu ir akistatos su šiais varžovais dažniausiai vyksta taškas į tašką. Kokį žaidimą norite pademonstruoti šiose varžybose?

– Galime su šiais varžovais kautis ne antru numeriu, kaip dažniausiai žaidžiame, bet pirmu. Turime aiškų žaidimo planą, treneris jau nuo pirmos stovyklos dienos dėsto nurodymus, kaip turime žaisti. Stengsimės kontroliuoti žaidimą, žinosime, ką norime padaryti rengdami atakas. Kiekvienas žmogus asmeniškai žino, ką turi padaryti. Visa tai, manau, prisidės prie plano aiškumo ir noro laimėti rungtynes.

– Šiame sezone „Stumbro“ klube sužaidei jau 15 rungtynių A lygoje. Kaip svarbi tokia žaidimo praktika?

– Be abejo, džiaugiuosi gaudamas daug žaidybinės praktikos. Man, kaip jaunam žaidėjui, tai yra svarbiau už viską. Su žaidimo laiku ateina daugiau pasitikėjimo savimi ir kokybės. Jaučiuosi pasiruošęs atiduoti visas jėgas šiose Baltijos taurės varžybose.

– Kokie įspūdžiai apie Parnu stadioną, kuriame susitiksite su Estijos rinktine?

– Aikštės kokybės tikrai gera, kamuolys nešokinėja. Turime daug techniškų žaidėjų ir tai mums paranku. Pats stadionas yra jaukus, tikimės sulaukti nemažai žiūrovų ir mintys yra tik pozityvios.

– Ties kokiais aspektais dirbote šiose dviejose rinktinės treniruotėse?

– Akcentavome tai, kad reikėtų atakuoti per vidurį, o, jei nepavyksta, žaisti per kraštus. Norime žaisti perdavimais į priekį, o ne atgal, šlifavome greitus pabėgimus į atakas. Rungtynėse su estais svarbu turėti gerą startą, išlikti šaltakraujiškiems ir išspręsti viską dar per pirmąjį kėlinį.