Rungtynių maratoną Turkijoje užbaigsime akistata su „Mariupol“


2018 m. vasario 8 d.

Trečią savaitę Turkijoje stovyklaujantys Kauno „Stumbro“ futbolininkai šiandien sužais paskutines kontrolines rungtynes prieš naująjį lietuviško futbolo sezoną. Kauniečių varžovais šįkart bus Ukrainos aukščiausios lygos „Mariupol“ ekipa.

2017 m. pavadinimą į „Mariupol“ pakeitęs klubas anksčiau buvo žinomas „Illichivets“ pavadinimu. Dar praėjusiame sezone ši ekipa rungtyniavo antroje pagal pajėgumą Ukrainos lygoje, tačiau tapo pirmenybių nugalėtoja bei iškovojo teisę sugrįžti į elitinį divizioną.

Naujajame sezone „Mariupol“ demonstruoja solidų žaidimą ir rezultatus bei tarp 12 komandų aukščiausioje lygoje šiuo metu rikiuojasi 5-7 pozicijoje, kadangi tiek pat taškų turi ir dar dvi ekipos. „Mariupol“ yra atakuojančio stiliaus komanda ir tai puikiai iliustruoja faktas, kad su 26 pelnytais įvarčiais šis klubas čempionate muša mažiau tik už šalies grandus Kijevo „Dinamo“ ir Donecko „Šachtar“. Ypatingai gerai „Mariupol“ žaidžia savų žiūrovų akivaizdoje, kur praktiškai nepralaimi.

Įdomu tai, kad „Mariupol“ savo gretose turi vos vieną legionierių – Senegalo rinktinės atstovą Rogerą Gomisą. Visi kiti žaidėjai – ukrainiečiai. „Mariupol“ palaiko itin gerus ryšius su Donecko „Šachtar“ ekipa ir iš šios komandos šiuo metu yra pasiskolinę net šešis futbolininkus.

Septyniais milijonais eurų „Transfermarkt“ svetainėje įvertinto klubo lyderiu reikėtų laikyti Andrejų Totovitskį. Šis žaidėjas buvo vienas lyderių Ukrainos U-21 rinktinėje bei „Transfermarkt“ šiuo metu yra vertinamas daugiau nei milijonu eurų. Be 68 rungtynių ir 16 įvarčių aukščiausioje Ukrainos lygoje jis taip pat sužaidė 11 mačų Belgijos čempionate.

Kitas įdomus futbolininkas – Andrejus Boriačiukas. Irgi iš Donecko klubo paskolintas žaidėjas už pagrindinę „Šachtar“ komandą yra sužaidęs 14 rungtynių per kurias pelnė penkis įvarčius ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą. Jo sąskaitoje ir keturi mačai UEFA Europos lygos grupių turnyre.

Dešinio krašto saugas Sergejus Bolbatas taip pat vertas atskiro paminėjimo. Ukrainos nacionalinėje rinktinėje jau debiutavęs futbolininkas Europos lygos grupių etape į aikštę žengė penkis kartus, debiutavo pagrindinėje „Šachtar“ komandoje ir Belgijos „Lokeren“ gretose aukščiausioje šios šalies lygoje sužaidė 47 mačus.

Įdomių futbolininkų „Mariupol“ turi ir gerokai daugiau, o „Stumbro“ ir ukrainiečių susitikimas Sidėje prasidės šiandien 16 val. Lietuvos laiku. „Stumbrui“ šiandien teks verstis be traumuoto Jardelio Nazare.

Paskutinės rungtynės
2018-02-08
Draugiškos
FK Mariupol

3 : 1

FC Stumbras
FK Mariupol
FC Stumbras
3
Įvarčiai
1