Skambus papildymas – buvęs „Barcelona“ klubo ir Portugalijos rinktinių saugas


2017 m. balandžio 1 d.

Kauno „Stumbro“ futbolo klubą sustiprino Agostinho Ca. 23 metų saugas buvo vienas Portugalijos jaunimo rinktinių lyderių, o 2012 m. jį už įspūdingą sumą įsigijo legendinis „Barcelona“ klubas.

Bisau Gvinėjoje gimęs futbolininkas futbolo paslapčių mokėsi garsiajame Lisabonos „Sporting“ klube iš kur jį 2012 m. vasarą už beveik du milijonus eurų įsigijo „Barcelona“. Tuo metu dėl žaidėjo kovojo daugybė garsiausių senojo žemyno klubų.

Tų pačių metų rudenį „Stumbro“ naujokas debiutavo „Barcelona B“ gretose antroje Ispanijos lygoje po keitimo pasirodęs aikštėje prieš SD „Huesca“.

Vėliau žaidėjas buvo skolinamas Ispanijos „Girona“ ir „Lleida Esportiu“ klubams, o „Barcelona B“ gretose sužaidė keturis mačus.

2012 m. Agostinho Ca gynė Portugalijos rinktinės garbę Europos U-19 futbolo čempionate, kuris vyko Estijoje. Saugas buvo vienas komandos lyderių ir visas rungtynes žaidė startinėje sudėtyje. Jis Europos U-19 čempionate dalyvavo ir 2010 m. tuomet sužaisdamas du mačus.

2013 m. saugas kartu su Portugalijos U-20 rinktine žaidė ir pasaulio čempionato finaliniame turnyre, kur du kartus aikštėje pasirodė startinėje sudėtyje, o kartą – po keitimo.

Portugalijos U-19 rinktinėje atraminis saugas pelnė du įvarčius, tuo tarpu U-20 rinktinėje pasižymėjo kartą.

Praėjusių metų vasarą „Stumbro“ naujokas atsisveikino su „Barcelona“ klubu ir tapo laisvuoju agentu. Žaidėjas buvo arti sutarties pasirašymo su Italijos „Parma“, tačiau viską sujaukė trauma. Būtent traumos žaidėjui neleido įsitvirtinti legendiniame Katalonijos klube.

Nepaisant to, Agostinho Ca įsitikinęs, jog „Stumbras“ jam taps sėkminga karjeros stotele. „Kaune patekau į puikią aplinką, nes tiek komandos draugai, tiek treneriai ir administracija mane puikiai priėmė. Sunkiai dirbsiu, kad susigrąžinčiau savo gerą vardą. Noriu įrodyti, jog galiu žaisti gerą futbolą. Galų gale, vis dar esu pakankamai jaunas futbolininkas“, – fcstumbras.lt tikino jis.

„Taip, teko žaisti „Barcelona“ klube, tačiau visa tai dabar jau praeitis. Nenoriu to prisiminti, nenoriu prisiminti traumų ir sunkių išbandymų. Noriu sunkiai dirbti ir mėgautis darydamas tai, ką geriausiai moku. Kiekvieną dieną turiu tapti geresnis ir stipresnis. Žinau savo galimybes ir tikiu savimi. Padarysiu viską, kad padėčiau „Stumbrui“ įgyvendinti iškeltas užduotis.

Kaip atsidūriau Lietuvoje? Kai su tavimi susisiekia Mariano Barreto, tu negali dvejoti, nes jis yra puikus ir labai gerai žinomas treneris. Dėkoju jam už pasitikėjimą ir stengsiuosi pateisinti lūkesčius“, – pokalbį užbaigė jis.

„Stumbro“ naujokui vis dar reikia laiko tam, jog įgautų sportinę formą, tačiau jo debiutas galimas jau artimiausiu metu.