„Stumbrą“ sustiprino Portugalijos jaunimo rinktinėse žaidęs puolėjas


2017 m. balandžio 1 d.

Prie Kauno „Stumbro“ futbolo klubo oficialiai prisijungė 20-metis puolėjas iš Portugalijos Diogo Davidas. Lisabonos „Benfica“ auklėtinis yra žaidęs ir Portugalijos jaunimo rinktinėse.

Į Lietuvą snaiperis atvyko prieš beveik mėnesį ir įvarčiais jau spėjo pasižymėti draugiškose rungtynėse. Jo dublis į DFK „Dainavos“ vartus prieš keletą savaičių padėjo „Stumbrui“ iškovoti pergalę Alytuje rezultatu 2:1.

Talentingas puolėjas turi puikius pagrindus – jis savo karjerą pradėjo Lisabonos „Benfica“ akademijoje, kur praleido ilgus metus. Su šia komanda jis tapo U-17 Portugalijos čempionu. Vienoje komandoje jam teko rungtyniauti su dabar Miuncheno „Bayern“ žvaigžde Renato Sanchesu.

Diogo itin sėkmingai gynė „Benfica U-19“ garbę. „Stumbro“ naujokas buvo tvirtas pagrindinės sudėties žaidėjas ir rungtyniavo labai rezultatyviai. Bene dažniausiai nuo jo įvarčių tekdavo kentėti principiniam varžovui Lisabonos „Sporting“.

Diogo kartu su „Benfica“ žaidė ir prestižiniame UEFA jaunimo turnyre, taip pat „Viareggio Cup“ , kur jam teko grumtis su pajėgiausiais senojo žemyno jaunimo klubais.

Diogo buvo kviečiamas ir į Portugalijos jaunimo rinktines, kur gynė U-16 ir U-17 garbę. Čia jo sąskaitoje du įvarčiai įmušti į Austrijos ir Prancūzijos rinktinių vartus. Iš viso Portugalijos jaunimo rinktinėse jis sužaidė dešimt rungtynių, tame tarpe ir du oficialius Europos U-17 čempionato atrankos mačus su Islandija ir Norvegija.

2014 m. puolėjas buvo paskolintas „Oeiras“ klubui, o pasibaigus sutarčiai su „Benfica“ trumpai žaidė „Estoril-Praia“, „Sacavenense“ ir „Real Massama“.

Sveikas prisijungęs prie „Stumbro“, kokie pirmieji įspūdžiai?, – fcstumbras.lt pasiteiravo futbolininko.

Man čia viskas yra nauja, tad jaučiuosi atsidūręs kiek kitame pasaulyje. Tačiau patys įspūdžiai tikrai geri, nes aš matau, kaip sunkiai ir nuoširdžiai kiekvieną dieną kiekvienas žmogus dirba „Stumbro“ klube tam, kad mums būtų gerai. To neįmanoma nepastebėti ir tai leidžia augti man tiek kaip žaidėjui, tiek kiek asmenybei.

Papasakok apie savo žaidimo stilių.

Esu ambicingas žaidėjas, kuris pats nori tobulėti kiekvieną dieną. Esu žaidėjas, kuris mėgsta būti su kamuoliu. Manau, neblogai moku žaisti būdamas nugara į vartus, taip pat turiu žudiko instinktą. Aš visada noriu įmušti, aš gyvenu dėl įvarčių.

Ilgą laiką praleidai „Benfica“ klube. Kokie geriausi prisiminimai?

Visas laikotarpis praleistas šiame klube buvo nuostabus. Tai didelis klubas, kuris padėjo man tapti tokiu žaidėju, koks esu dabar. Už viską esu dėkingas jiems. Labiausiai prisimenu laimėtus titulus, o ypatingai triumfą U-17 lygoje, kur pranokome „Porto“. Nors skambės keistai, bet aš prisimenu praktiškai kiekvieną įvartį įmuštą vilkint „Benfica“ marškinėlius.

Taip pat teko rungtyniauti ir Portugalijos jaunimo rinktinėse, kaip sekėsi?

Tai buvo didžiulė garbė, Portugalijoje kiekvienas vaikas apie tai svajoja, tačiau retai kam pavyksta įgyvendinti šią svajonę. Džiaugiuosi, jog teko vilkėti rinktinės aprangą, pajausti ne tik draugiškų, bet ir oficialių rungtynių atmosferą žaidžiant Europos čempionato atrankoje.

Su kokiais garsiausiais žaidėjais yra tekę žaisti kartu?

Vienas geriausių mano draugų yra Goncalo Guedesas, kuris šiuo metu žaidžia PSG, o prieš tai rungtyniavo ir „Benfica“ pagrindinėje komandoje. Ilgą laiką su juo teko žaisti kartu, taip pat ginti jaunimo rinktinių garbę. Žinoma, turėčiau paminėti ir Renato Sanchesą, su kuriuo rungtyniavome „Benfica U-17“ komandoje.

Papasakok apie paskutinį savo sezoną prieš atvykstant į Lietuvą

Žaidžiau „Real Massama“, tačiau nepavyko įgauti geros sportinės formos, tad galų gale nusprendžiau, jog tai nėra ta vieta, kurioje turėčiau užsibūti. Tiesa, čia nemažai išmokau iš savo komandos draugų.

Ar į naują kolektyvą Kaune lengviau įsilieti dėl Andre Almeidos, kuris yra geriausias tavo draugas?

Tikrai taip, jis man labai padeda įsilieti į komandą, apsiprasti naujoje šalyje. Jis atvyko kiek anksčiau, tad man pritapti buvo gerokai lengviau.

Kokius asmeninius tikslus keli „Stumbro“ klube?

Visų pirma noriu tobulėti ir tapti geresniu žaidėju. Taip pat noriu mušti įvarčius, nes esu puolėjas. Tačiau ne mažiau svarbi yra komandos sėkmė. Tad sieksiu visų šių dalykų.

Ačiū už pokalbį!