„Stumbrą“ papildė „Sporting“ ir „Benfica“ atstovavęs F. Lopesas


2017 m. vasario 28 d.

Jau šį penktadienį startuos naujasis Lietuvos A lygos futbolo sezonas, o prieš jo startą “Stumbrą” papildė dar vienas naujokas iš Portugalijos Fabio Lopesas.

24 metų saugas turi puikius pagrindus – jis užaugo Lisabonos grandų “Benfica” ir “Sporting” akademijose, o vėliau žaidė ir Ispanijoje, kur priklausė „Real Betis“ klubui.

Lisabonoje gimęs ir puikia kamuolio valdymo technika pasižymintis atakuojantis vidurio saugas „Stumbro“ klube vilkės 80-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius. Jis anksčiau kelis kartus sulaukė kvietimo į Portugalijos jaunimo rinktinių stovyklas, tačiau oficialiose rungtynėse rinktinėje taip ir nedebiutavo.

2011 m. iš Ispanijos sugrįžęs į Portugaliją čia jis atstovavo Madeiros „Nacional“, „Tondela“ ir „Famalicao“, o 2014 m. pasirašė ilgalaikę sutartį su Porto „Boavista“ klubu. Iš čia jis buvo skolinamas „Farense“ ir „Salgueiros“, sužaidė keletą rungtynių antrajame Portugalijos futbolo divizione. Būtent iš „Boavista“ ekipos jis atvyko į Lietuvą ir prie komandos prisijungė prieš savaitę.

„Labai smagu prisijungti prie „Stumbro“ kolektyvo. Esu labai paprastas ir pozityvus žmogus, kuris stengiasi mėgautis kiekviena diena darydamas tai, ką labiausiai mėgsta. Man patinka sunkiai dirbti, nes tik taip įmanoma pasiekti savo tikslą. Šiaip esu šeimos žmogus, nes tai – svarbiausia gyvenime“, – fcstumbras.lt prisistatydamas kalbėjo F. Lopesas.

Fabio patinka žaisti su kamuoliu, o didžiausią malonumą jis jaučia atlikdamas rezultatyvų perdavimą: „Esu atakuojantis vidurio saugas. Man patinka priimti kamuolį ir konstruoti žaidimą. Mano stiprioji vieta yra paskutinis, lemiamas perdavimas. Niekada nemušdavau daug įvarčių, nors ir stengiuosi tai tobulinti, bet jeigu tik galėsiu visada atliksiu perdavimą. Esu techniškas žaidėjas, gerai skaitantis žaidimą.“

Žaisti futbolą pradėjęs Lisabonos „Sporting“ akademijoje jis vėliau persikėlė į „Benfica“ akademiją, o iš čia 2009 metais išvyko į Ispaniją, kur pasirašė sutartį su „Real Betis“.

„Per savo trumpą karjerą turiu daugybę puikių prisiminimų. Esu iškovojęs nemažai įvairiausių titulų su „Sporting“ ir „Benfica“, puikiai sekėsi žaisti ir Ispanijoje. Pasiekimu laikau ir kvietimus į Portugalijos jaunimo rinktines, nors ten ir nepavyko debiutuoti. Vieną dieną svajoju žaisti UEFA Čempionų lygoje ir nacionalinėje rinktinėje“, – mintimis dalinosi ekipos naujokas.

Jis taip pat pripažino, jog apsispręsti atvykti į Lietuvą jam nebuvo sunku, nes čia dirba žinomas portugalų treneris Mariano Barreto.

„Mariano įtaka apsisprendžiant buvo didelė. Jis išties turi labai didelį vardą Portugalijos futbole. Manau, jog jis gal padėti man tapti geresniu žaidėju. Nors Lietuvoje esu tik savaitę, jau dabar galiu pasakyti, kad treniruotės yra gero lygio, jose netrūksta konkurencijos, kietos kovos. Tai yra tai, ko man dabar labiausiai reikia. Labai džiaugiuosi galėdamas dirbti kartu su tokiu treneriu kaip jis. Jokia paslaptis, M. Barreto turi daugybę kontaktų, tad įrodžius savo vertę gali atsiverti daugybė durų.

Pažadu, jog atstovaudamas „Stumbrui“ aikštėje visada atsiduosiu šimtu procentų ir visiškai nesvarbu ar tai treniruotės, ar rungtynės. Myliu šį žaidimą ir lauksiu savojo šanso. Futbolas yra geriausias šou pasaulyje. Nekantrauju sulaukti savojo debiuto“, – užbaigė F. Lopesas.

Kauno „Stumbras“ A lygos sezoną pradės jau šį penktadienį, kai 19.30 val. Vilniaus „Sportimos“ arenoje susitiks su šalies vicečempionais „Trakais“. Tai bus sezono atidarymo rungtynės.