„Stumbras B“ pranoko LFF Pirmos lygos vicečempionus


2017 m. balandžio 22 d.

Šeštadienį savo ketvirtas rungtynes LFF Pirmoje lygoje žaidė Kauno „Stumbro B“ futbolininkai, kurie rezultatu 2:1 (0:0) įveikė praėjusių metų vicečempionus „Palangą“ ir šventė jau trečiąją pergalę.

Kauniečiai – vos viena iš kelių pirmenybių ekipų, kol kas nepatyrusių pralaimėjimo kartėlio. Šį kartą „Stumbrą“ į priekį vedė Levanas Matčarašvilis, kuris ne tik įmušė pirmąjį susitikimo įvartį, bet ir uždirbo 11 metrų baudinį, kurį šaltakraujiškai realizavo Erikas Skripkinas.

Startinėje šeimininkų sudėtyje šį kartą įvyko keletas pasikeitimų – pirmą kartą už rezervinę komandą žaidė Tomas Snapkauskas bei Klaidas Janonis, taip pat nuo pat pirmųjų minučių aikštėje pasirodė ir šiemet visuose frontuose įspūdingai rungtyniaujantis gruzinas L. Matčarašvilis.

Pirmasis rungtynių kėlinys buvo apylygis, o nedidelį žaidybinį pranašumą netgi turėjo „Palanga“. Valdo Trakio auklėtiniai neabejotinai savo žaidimu – kol kas stipriausi „Stumbro B“ varžovai Pirmoje lygoje. Iki pertraukos svečiai kartą pataikė į vartų konstrukciją ir neišnaudojo kelių pusprogių.

Komandoms kokybišką žaidimą pademonstruoti trukdė stiprus vėjas, tad aikštėje buvo nemažai kovos. Arčiausiai tikslo „Stumbro B“ gretose pirmajame kėlinyje buvo Diogo Davidas, tačiau jo smūgį varžovai blokavo, o pakartotinu smūgiu varžovą nuginkluoti bandžiusiam L. Matčarašviliui pritrūko tikslumo.

Antroji mačo šeimininkų gerbėjams prasidėjo gerokai smagiau – „Stumbro B“ futbolininkų spaudimas pasiteisinti pradėjo vis dažniau, o perimti kamuoliai leido vis labiau įsitvirtinti varžovų aikštės pusėje. Sužaidus vos kelias minutes į puikią situaciją pateko Klaidas Janonis, vis tik smūgis gavosi silpnas ir varžovų vartininkas kamuolį sugavo.

Dar vieną šansą kauniečiai turėjo 50-ąją minutę ir šį kartą viskas baigėsi laimingai. Po kelių sėkmingų perdavimų D. Davidas atsidūrė su kamuoliu kairėje aikštės pusėje iš kur atliko aštrų perdavimą į baudos aikštelę. Ten nesusikalbėjo svečių vartininkas ir gynėjas, o prie kamuolio suskubęs L. Matčarašvilis šį pasiuntė į tuščius vartus – 1:0!

Šis įvartis Joao Martinso auklėtiniams suteikė tik dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir 64-ąją minutę L. Matčarašvilis pabėgo nuo gynėjo, buvo pargriautas baudos aikštelėje ir teisėjas Vytenis Kazlauskas iš karto nurodė į 11 metrų žymą. Prie kamuolio stojęs E. Skripkinas smūgiavo užtikrintai – 2:0!

Neilgai trukus „Stumbras B“ galėjo padėti tašką bet kokiai intrigai, vis tik vienas prieš vartininką pabėgęs L. Matčarašvilis kiek per toli paleido kamuolį ir šansas liko neišnaudotas.

Maža to, 75-ąją minutę patyręs saugas Gvidas Juška baudos smūgiu sugrąžino intrigą – 1:2.

Rungtynių pabaiga buvo itin audringa, o žaidimas – itin atviras. Kauniečiai turėjo net keletą fantastiškų situacijų rezultatui paditinti, tačiau nei K. Sekgotai, nei kitiems žaidėjams šansų išnaudoti nepavyko. Maža to, „Palanga“ dvikovos pabaigoje buvo arti išlyginamojo įvarčio.

Nepaisant visko, teisėjo finalinis švilpukas skelbė saldžią „Stumbro B“ pergalę rezultatu 2:1. Ši pergalė komandai leidžia ir toliau žengti tarp LFF Pirmos lygos lyderių.

„Stumbras B“: I. Driomovas, V. Armalas, E. Skripkinas, A. Korsakas, D. Barauskas, L. Matcharashvili (74’ K. Sekgota), K. Janonis (78’ S. Asres), T. Snapkauskas, D. Barauskas, D. Konikas (90’ A. Bareikis), D. David.

Paskutinės rungtynės
2017-04-22
LFF I lyga
FC Stumbras B

2 : 1

FK Palanga
FC Stumbras B
FK Palanga
2
Įvarčiai
1
9
Smūgiai
9
5
Smūgiai į vartų plotą
3
2
Kampiniai
3
6
Nuošalės
1
2
Geltonos kortelės
2
0
Raudonos kortelės
0