Rėmėjai ir partneriai
„Stumbras“ pristatė naujus klubo savininkus ir vadovus
2016 Birželio 21 d.

Šiandien surengtoje spaudos konferencijoje futbolo klubas „Stumbras“ pagaliau pristatė naujus klubą valdysiančius asmenis bei vadovus.

Naujuoju klubo direktoriumi tapo Richardas Walshas, kuris bus ir vienas iš keturių klubo dalininkų. Kiti VšĮ „FC STUMBRAS“ dalininkai: netrukus vyriausiuoju „Stumbro“ komandos trenerius tapsiantis ir iki tol asistento pareigas užėmęs Mariano Barreto, Markas Lenheris bei Carlosas Olavo Mesquita da Silva. Nuo šiol klubo prezidento pareigas eis Sergėjus Slyva.

Airis R. Walshas – Londone įkurtos „E3 Property“ įmonės, daugiausiai užsiimančios nekilnojamojo turto verslu, steigėjas. Šiai įmonei priklauso ir sporto agentūra „E3 Sports“, atstovaujanti daugiau nei 50 žaidėjų, dalis kurių rungtyniauja Anglijos „Premier“ lygoje.

Anglas M. Lenheris kartu su R. Walshu vadovauja „E3 Property“ įmonei, jie kartu į įvairius verslo sektorius investuoja jau daugiau nei 15 metų.

Trečiasis asmuo – portugalas C. O. Mesquita da Silva, priešingai nei pirmieji du dalininkai – atėjęs iš futbolo srities ir besispecializuojantis profesionalių futbolo klubų valdyme.

Klubo dalininku tapo ir jau gerai Lietuvos futbolo gerbėjams pažįstamas „Stumbro“ treneris portugalas M. Barreto. Milžinišką tarptautinę futbolo patirtį sukaupęs specialistas per savo karjerą yra treniravęs Ganos ir Etiopijos nacionalines rinktines, dirbęs trenerio asistentu Rusijos Maskvos „Dinamo“ ir Krasnodaro „Kuban“ ekipose bei vyr. treneriu Portugalijos, Kipro, Saudo Arabijos, Angolos ir Kataro klubuose. M. Barreto klube bus atsakingas ne tik už treniravimo bet ir klubo futbolo strategijos vystymo procesų įgyvendinimą.

Naujasis „Stumbro“ direktorius M. Walshas atskleidė, jog iš pradžių Lietuvoje klubo kartu su savo partneriais pirkti neplanavo: „Jau du metus intensyviai ieškojome klubo Europoje, į kurį galėtume investuoti, tačiau derybos tiek su dviem Portugalijos, tiek su Austrijos klubu nebuvo užbaigtos. Bene svarbiausia priežastis – ieškojome klubo, neturinčio skolų. Galiausiai vienas iš mūsų partnerių, tuo metu Lietuvoje lankęsis žaidėjų paieškos tikslais, pasiūlė atvykti apsižvalgyti čia ir apsvarstyti Lietuvos klubo įsigyjimo galimybę. Esu labai laimingas galėdamas oficialiai pranešti, kad vakar buvo užbaigti visi teisiniai formalumai ir „Stumbras“ jau turi naujus savininkus“.

Naujieji klubo savininkai, prieš įsigydami „Stumbro“ klubą, mūsų šalyje lankėsi kelis kartus: jie ne tik susipažino su esama futbolo infrastruktūra, klubo žaidėjais bei treneriais, bet ir susitiko su Lietuvos futbolo federacijos vadovais, Kauno miesto meru V. Matijošaičiu.

M. Walshas teigė, jog jį sužavėjo klubo augimo galimybės ir potencialas, kurį turi vos trečius metus gyvuojantis „Stumbras“. Jam svarbiausia, jog klubas remiasi jaunais futbolininkais.

„Į Lietuvą atvykstame išnaudoti geriausias jūsų jaunųjų futbolininkų savybes. Į klubą pasikviesdami perspektyvius Lietuvos bei užsienio šalių žaidėjus bei pasitelkdami mūsų trenerių štabo turimą patirtį ir žinias, tikimės pakelti „Stumbrą“ į gerokai aukštesnį lygį“, – kelią, kuriuo ketina eiti atskleidė klubo direktorius.

Tiek jis, tiek ir treneris M. Barreto neslėpė, jog čia investuota turint ambicingų tikslų tiek vietiniame čempionate, tiek ir Europoje. „Dviejų metų bėgyje sieksime kovoti dėl prizinių vietų A lygoje, po trijų – dėl Lietuvos čempionų vardo; be abejonės, turime tikslą patekti ir į Europines varžybas. Pamatęs jaunuosius lietuvių žaidėjus supratau, jog turint aiškią strategiją ir sunkiai dirbant, su šia komanda galime padaryti gerus dalykus“, – atviravo M. Barreto.

M. Barreto pabrėžė, jog žaidėjai iš „Stumbro“ nebus pardavinėjami į žemesnius kitų šalių divizionus – jie klubą paliks tik būdami pasirengę kilti į aukščiausią lygį. Kaip teigė Portugalijos specialistas, talentingiausiems žaidėjams bus sudarytos galimybės tarpsezoniu išvykti į pajėgius Europos klubus ir jų jaunimo akademijas, iš kurių jie grįžtų dar labiau patobulėję. „Visa tai galėsime įgyvendinti pasitelkę mūsų turimus ryšius bei resursus. Tikimės, jog ateityje šių procesų dėka mums pavyks pasivyti didžiuosius šalies klubus. Norime, kad „Stumbras“ taptų gera mokykla jaunimui, kurioje jie žinotų, kad sulauks deramos pagalbos“, – savo norus įvardijo 59-erių futbolo treneris.

„Stumbro“ klubo vadovų gretas papildė ir vienas geriausių Lietuvos futbolo teisėjų – S. Slyva – jis užims klubo prezidento pareigas. Sulaukęs R. Walsho ir kitų dalininkų kvietimo prisijungti, jis pripažino, kad priimti sprendimą buvo labai sunku: „Širdyje esu ir visuomet būsiu teisėjas, bet jaučiu norą save išbandyti kitoje veikloje. Nebeteisėjausiu A lygos mačams, planuoju dirbti LFF I lygoje. Metų pabaigoje nuspręsiu, ar užbaigsiu ir tarptautinę teisėjo karjerą“.

Spaudos konferencijos pabaigoje treneris M. Barreto kreipėsi į susirinkusius žurnalistus, norėdamas paraginti visus glaudesniam bendravimui ateityje: „Esu jums visiems prieinamas, t.y. susitikimams, pokalbiams, 24 val. per parą. Galite drąsiai į mane kreptis. Mūsų klubas visuomet sieks skaidrumo“.

Artimiausios rungtynės: „Stumbras“ – „Žalgiris“: birželio 24 d., 20:30 val., S. Dariaus ir S. Girėno stadionas. Išankstinius bilietus platina „Bilietų pasaulis“ (galite įsigyti čia). 

artimiausios rungtynės

Marijampolės „Sūduva”

2016-07-26 18:30

S. Dariaus ir S. Girėno stadionas

paskutinės rungtynės
FC STUMBRAS
2-1
FK „Palanga“
Detaliau…
facebook
Komanda R T
1.Žalgiris 17 38
2.Atlantas 18 38
3.Trakai 18 36
4.Sūduva 17 31
5.Stumbras 18 18
6.Lietava 18 17
7.Utenis 18 12
8.Kauno Žalgiris 18 11