„Stumbras“ rungtynėse dėl LFF Supertaurės turi tik vieną tikslą


2018 m. vasario 15 d.

Ketvirtadienį Lietuvos futbolo federacijos būstinėje įvyko 2018 m. „Betsafe LFF Supertaurės“ rungtynių konferencija, kurioje Marijampolės „Sūduvos“ ir Kauno „Stumbro“ atstovai neslėpė noro iškovoti pirmąjį sezono trofėjų.

Renginyje dalyvavo „Sūduvos“ treneris Vladimiras Čeburinas ir kapitonas Algis Jankauskas bei „Stumbro“ strategas Mariano Barreto ir kapitonas Rimvydas Sadauskas.

Konferencijos dalyvius pasveikino LFF prezidentas Tomas Danilevičius, kuris tikisi intriguojančių rungtynių bei produktyvaus futbolo sezono: „Šiais metais turėsime daug renginių – vyrų rinktinė turės daug kontrolinių rungtynių ir Tautų lygoje turės galimybę kovoti dėl potencialaus kelialapio į Europos čempionatą. U-21 komandos taip pat lauks eilė rungtynių ir papildomų stovyklų“.

„Klubinio futbolo atžvilgiu, galima džiaugtis išaugusia konkurencija – turėjome dvi staigmenas ir du istorinius naujuosius A lygos ir LFF taurės nugalėtojus. A lygos aštuonių komandų formatas mums leido progresuoti. Remiantis federacijos strategija, artimiausių metų tikslai yra vystyti klubinį futbolą ir komandų virtimas pilnavertiškais klubais, kurie turėtų jaunimo komandas, akademijas. Todėl mūsų laukia daug žadantys metai“, – dėstė T. Danilevičius.

„Sūduvos“ vairininkas V. Čeburinas teigė, jog marijampoliečiai į šias rungtynes žiūri labai rimtai ir tikisi stipraus pasipriešinimo iš LFF taurės nugalėtojų: „Supertaurė yra trofėjus, dėl kurio reikia kovoti. Rimtai ruošėmės šioms rungtynėms ir analizuojame varžovus. Matėme, kaip „Stumbras“ neblogai žaidė prieš „Zenit“ klubą draugiškose rungtynėse. Jie toliau remiasi į praeitą sezoną propaguotą žaidimo koncepciją, bet klubą papildė keletas naujų žaidėjų, tad jie eina į priekį“.

„Jie laimėjo LFF taurę, tad rungtynės nebus lengvos. Visgi žaisime Marijampolėje, o mūsų aistruoliai yra geriausi, nes jie mus stumia pirmyn ir yra 12 žaidėjas. Turėsime šiokį tokį pranašumą“, – dėstė specialistas iš Kazachstano.

V. Čeburino auklėtinis Algis Jankauskas, kuris yra iškovojęs keturis Supertaurės titulus, tikino, jog lemiamų rungtynių dieną favoritų nėra ir laimi stipriausia komanda.

Mūsų pasiruošimą vertinu teigiamai, Turkijoje sužaidėme keturias rungtynes su pajėgiais varžovais ir padarėme didelį darbą. Laukėme oficialių rungtynių pradžios. Kadangi tai bus pirmos rungtynės, tiek mes, tiek varžovai nebus optimalios formos, bet tai bus puikus renginys – stengsime pademonstruoti gerą futbolą savų žiūrovų akivaizdoje. Marijampolė negali pasigirti daug trofėjų, tad bandysime nugalėti. Viskas sprendžiasi vienose rungtynėse, todėl nugalės tie, kas tą dieną bus stipresni“, – dėstė „Sūduvos“ kapitonas.

Pirmą kartą LFF Supertaurės finale dalyvausiantis „Stumbro“ treneris Mariano Barreto samprotavo, jog jo auklėtiniai nebus favoritai, bet tai nereiškia, jog jie negali laimėti: „Žinome, kad „Sūduva“ yra aukšto lygio komanda, kuri šiais metais tapo dar stipresnė bei ruošiasi Čempionų lygai. Nors kai kurie mūsų žaidėjai nesiekia „Sūduvos“ futbolininkų lygio, bet jie yra talentingi ir turi potencialo kilti aukščiau. Gerbiame stiprius ir patyrusius varžovus, bet futbolas yra nuostabus žaidimas ir ne visada didžiausi klubai laimi rungtynes. Jie stengsis išnaudoti visas mūsų klaidas, tad mums reikės būti labai atsargiems“.

„Mes vis dar mėgaujamės tuo, ką pasiekėme praeitais metais, kai nutraukėme „Žalgirio“ dominavimą LFF taurėje, tačiau šeštadienį versime naują puslapį. Mače tikimės nuostabaus futbolo. Rungtynėse susitiks dvi skirtingų koncepcijų komandos – viena, suburta laimėti, kita – kuri auga ir bando sukurti naują erą šalies futbole, todėl laukia įdomi dvikova“, – sakė portugalas.

„Stumbro“ kapitonas Rimvydas Sadauskas teigė, kad jo komandai nestigs motyvacijos laimėti trofėjų: „Laukiame šios dvikovos. Turkijoje turėjome daug draugiškų rungtynių, kurios davė daug patirties. Manau, kad, kaip komanda, esame pilnai pasiruošę kovoti ir šeštadienį laukia kovingas mačas tiek žiūrovams, tiek ekipoms. Dabar mūsų komanda yra jauna ir trykšta noru žengti į aikštę, todėl nereikia ypatingų gebėjimų papildomai motyvuoti žaidėjų. Esame pasirengę eiti į kovą“.

Šio sezono finalo rungtynės bus žaidžiamos Marijampolės „Arvi“ manieže vasario 17 dieną, šeštadienį, pradžia – 12 valandą. Bilietus galite įsigyti internetu „TicketMarket.lt“ ir „PayPost“ paskyrose. Rungtynes gyvai transliuos TV6 televizija ir TV3 Play portalas.

Paskutinės rungtynės
2018-02-17
LFF Supertaurė
FK Sūduva

5 : 0

FC Stumbras
FK Sūduva
FC Stumbras
5
Įvarčiai
0
11
Smūgiai
7
5
Smūgiai į vartų plotą
3
2
Kampiniai
2
0
Nuošalės
4
1
Geltonos kortelės
3
0
Raudonos kortelės
0