„Stumbro“ naujokas D. Antanavičius: „Įgavę tokią formą „Atlantą“ privalome įveikti“


2018 m. rugpjūčio 6 d.

Jau rytoj Kauno „Stumbras“ keliaus į Klaipėdą, kur lauks nukeltos LFF taurės trečiojo etapo rungtynės su Klaipėdos „Atlantu“. Nors „Stumbras“ uostamiesčio ekipos dar niekada nėra įveikęs, Domantas Antanavičius įsitikinęs – atėjo metas viską pakeisti.

Vasaros perėjimų lango metu prie Lietuvos taurės laimėtojų prisijungęs D. Antanavičius jau spėjo debiutuoti naujoje komandoje. Krašto gynėjo pozicijoje visą mačą žaidęs saugas padėjo „Stumbrui“ 3:1 įveikti „Jonavą“ ir A lygoje iškovoti ketvirtąją pergalę iš eilės bei šeštąją per pastarąsias septynerias rungtynes šalies čempionate.

„Stumbro“ raktu į pergales pastaruoju metu tampa gynyba. A lygoje per ketverias rungtynes Mariano Barreto auklėtiniai praleido vos vieną įvartį. Neblogą gynybą taurės laimėtojai demonstravo ir UEFA Europos lygoje, kur prieš galingą „Apollon“ klubą namuose buvo pasiekta pergalė 1:0, o svečiuose garbingai pralaimėta tik po atkaklios kovos 0:2.

Antradienį „Stumbro“ Klaipėdoje laukia taurės rungtynės su „Atlantu“. Jos turėjo įvykti gerokai anksčiau, tačiau varžovų prašymu kauniečiai sutiko, kad jos būtų nukeltos.

„Garbingas žaidimas – aukščiau visko. Nenoriu kad būtume tie, kurie varžovų namui užsidegus plos ir džiaugsis. Rungtynes sutikome nukelti vadovaudamiesi nerašytomis garbingo žaidimo taisyklėmis. Tikiuosi, kad klaipėdiečiai savo problemas sugebės išspręsti“, – tuomet kalbėjo M. Barreto.

„Atlantas“ šeštadienį Marijampolėje 0:3 nusileido „Sūduvai“ ir šiame mače žaidė gerokai pasikeitęs – komandoje nemažai naujokų bei jaunimo. Tiesa, klaipėdiečių marškinėlius ir toliau vilki tokie žinomi žaidėjai kaip Marius Papšys, Andrius Bartkus ir Tadas Labukas.

Apie artėjančias rungtynes ir pirmuosius įspūdžius Kaune fcstumbras.lt pasikalbėjo su Domantu Antanavičiumi.

Kokių rungtynių Klaipėdoje tikiesi?, – pasiteiravome futbolininko.

Manau, kad tai bus kovingas mačas. „Atlanto“ sudėtis stipriai pasikeitė ir akivaizdu, kad taktiškai jie bus prasčiau pasirengę. Kita vertus aš galvoju, jog kovingumu jie bandys mums nenusileisti ir lengva nebus. „Sūduva“ pergalę namuose įtvirtino tik pačioje pabaigoje.

Jau spėjai debiutuoti „Stumbro“ gretose, kur save išbandei dešinio gynėjo pozicijoje. Čia tau teko stabdyti Ernestą Veliulį, turbūt nebuvo lengva?

„Stumbras“ yra visiškai kitokio stiliaus komanda nei „Sūduva“, tad man čia yra daug naujovių, treneriai kelia kitokias užduotis ir dar reikia prie to prisitaikyti. Krašto gynėju rungtyniavau ne pirmą kartą, yra tekę šioje pozicijoje save išbandyti U-21 rinktinėje. Tiesa, šį kartą buvo labai sunku gintis prieš tokio tipo žaidėją, kuris pasižymi ne tik puikiomis greičio savybėmis, bet ir gerai valdo kamuolį.

Kaip visos sąlygos Kaune? Tau tai pirma patirtis už „Sūduvos“ ribų.

Tikrai viskas labai gerai, čia sudarytos puikios sąlygos tobulėjimui, o man būtent to ir reikėjo. Čia būdamas jaučiuosi puikiai.

„Stumbras“ žaidžia geriausią atkarpą klubo istorijoje. Keturios pergalės A lygoje iš eilės ir šešios per septynerias rungtynes. Kaip manai, kokios to priežastys?

Viena iš pagrindinių priežasčių – darbas treniruočių metu. Ypatingai didelis dėmesys skiriamas fiziniam pasirengimui, o tai tikrai prisideda prie pergalių. Visa komanda yra labai užsivedusi, jaučiame vieni kitų palaikymą. Tikiuosi, tai dar ne serijos pabaiga.

Jau rytoj rungtynės Klaipėdoje. Tai varžovas, kurio įveikti dar niekada nėra pavykę.

Su dabartine mūsų sportine forma tiesiog privalome laimėti, tačiau kaip viskas bus pamatysime aikštėje. Esame nusiteikę tik pergalei.

Ačiū ir pokalbį!

 

LFF taurės rungtynės Klaipėdoje tarp „Atlanto“ ir Kauno „Stumbro“ antradienį prasidės 20 val. miesto centriniame stadione.

Paskutinės rungtynės
2018-08-07
FK Atlantas

1 : 3

FC Stumbras
FK Atlantas
FC Stumbras
1
Įvarčiai
3