„Stumbro“ naujokas – pagundoms JAE dėl savo svajonės atsispyręs saugas


2018 m. sausio 25 d.

Kauno „Stumbro“ futbolo klubas turi pirmąjį naujoką. Lietuvos taurės laimėtojai pasirašė sutartį su talentingu saugu iš Artimųjų Rytų. Svajonės siekiantis Amranas Al-Jassani pajėgiausius Jungtinių Arabų Emyratų klubus iškeitė į galimybę tobulėti „Stumbro“ sudėtyje.

21 metų saugas gimė Omane, tačiau nuo mažų dienų augo JAE. Čia jis ir pradėjo lankyti futbolo treniruotes, o prieš atvykdamas į Lietuvą priklausė šios šalies stipriausiems klubams „Al Ain“, „Al Wahda“, „Khor Fakkan“ ir „Al Jazzira“.

Amranai, sveikas prisijungęs prie „Stumbro“. Kaip jautiesi tapęs pilnaverčiu komandos nariu?, – fcstumbras.lt pasiteiravo futbolininko.

Labai džiaugiuosi tapęs šio klubo dalimi. Man tai garbė. „Stumbras“ laimėjo Lietuvos taurę ir šiais metais debiutuos UEFA Europos lygos turnyre. Esu čia tam, kad tapčiau geresniu futbolininku. Būdamas šioje komandoje noriu ne tik tapti geresniu žaidėju, bet ir duoti naudos komandai. Kiekvienoje treniruotėje dirbsiu sunkiai ir iš širdies.

Nėra įprasta, kad žaidėjai iš Artimųjų Rytų, o ypatingai JAE, persikeltų žaisti į Europą. Tavo atvejis – išskirtinis. Kaip viskas taip susiklostė?

Daug žaidėjų iš viso pasaulio siekia atkreipti į save JAE klubų dėmesį, tačiau tai jie daro dėl pinigų. Tai jokia paslaptis. Man pinigai tikrai nėra svarbūs, ne dėl to papildžiau „Stumbrą“. Čia atvykau, nes noriu tobulėti. Tikiuosi, tapsiu geru pavyzdžiu kitiems žaidėjams iš JAE ir Artimųjų Rytų bei paskatinsiu juos išeiti iš savo komforto zonos, atsisakyti visos prabangos ir nerūpestingo gyvenimo, nes tik taip galima įgyvendinti savo svajones futbolo aikštėje.

Žaidėjai turi daryti tai, kas yra geriausia jų karjerai. Nei kiek neabejoju, kad man geriausias sprendimas yra persikelti į Europą ir tapti „Stumbro“ dalimi.

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl čia atvykau, yra vyriausias treneris Mariano Barreto, kuris yra plačiai žinomas visame futbolo pasaulyje dėl savo darbo su jaunais žaidėjais. Jis yra treniravęs ryškiausias žvaigždes, tokias kaip Luisas Figo ar Ricardo Carvalho, tad man tai – ideali vieta. Noriu mokytis iš geriausių, o jis vienas tokių.

Prieš tai žaidei pajėgiausiuose JAE klubuose. Kaip įvertintum šią patirtį?

Dėkoju Dievui, kad turėjau šansą atstovauti tokioms komandoms. Būdamas jaunas žaidėjas ten įgijau daug neįkainojamos patirties. Tiesą sakant ilgą laiką netikėjau, kad tapsiu profesionaliu futbolininku. Esu labai dėkingas savo šeimai, kuri mane visada palaikė ir skatino siekti savo svajonės. Klubai, kuriuose žaidžiau, yra labai garsūs JAE, bet dabar man metas naujam iššūkiui. Esu tam pasiruošęs.

Kokie tavo pagrindiniai tikslai naujoje komandoje?

Žinau, kad man dar reikia stipriai tobulėti. Visų pirma tikiuosi, kad ženkliai pagerinsiu savo taktinį žaidimo supratimą ir sustiprėsiu fiziškai. Futbolas čia ir JAE stipriai skiriasi. Čia jis kietesnis, agresyvesnis, savo ruožtu JAE viskas labiau paremta technika. Futbole vien talento neužtenka, reikia sunkiai dirbti, būtent tai ir darysiu.

Komandoje debiutavai antradienio rungtynėse su Rusijos „Premier“ lygos klubu Maskvos „Dinamo“. Mačas baigėsi lygiosiomis 0:0, o pats žaidei 20 minučių. Kokie įspūdžiai?

Mes pasiekėme gerą rezultatą prieš labai stiprų varžovą. Tiesą sakant, nesitikėjau, kad žengsiu į aikštę ir labai apsidžiaugiau, kai treneris suteikė šansą debiutuoti. Labai džiaugiuosi, tai buvo naudinga patirtis.

Lietuvoje dar niekada nėra rungtyniavęs žaidėjas iš JAE ar Omano. Tu – pirmasis.

Man malonu ir garbė. Padarysiu viską, kad Lietuvos futbolo gerbėjus maloniai nustebinčiau.

Ačiū už pokalbį ir sėkmės!